şükela:  tümü | bugün
 • uçuşlarını hezarfen havaalanında gerçekleştirmektedir bu okul.
 • diamond firmasının ürettiği dv20 uçaklarıyla ppl safhasını tamamlayan pic ve ir'ı da20 ile me'yi ise da42 uçaklarıyla tamamlayacak olan,
  yer dersleri ve simulatör eğitiminin şirinevlerde veren,
  hocalarının hepsinin hava kuvvetleri kökenli ya da verdiği dersle ilgili lisans yapmış insanların kurduğu uçuş okulu...
 • sıfırdan başlayan bir kişinin herhangi bir havayolunda yardımcı pilot olarak göreve başlayabilmesi için alması gereken kursun o kişiye maliyeti bu nacizane okulumuzda 55000 amerikan dolarıdır.
 • burada şu an itibariyle onur air adına eğitim alan 5 pilot adayı vardır. eğitim ücretlerinin yarısı onur air tarafından karşılanan bu 5 kişi, yaptıkları sözleşme gereği eğitim sonunda başlamak üzere şimdiden onur air ile 10 senelik sözleşme imzalamıştır. halen kayıtlı okur olan papayaparmakatanhızlıosmanlıakıncısı kişisi bu 5 adaydan birisidir. ayrıca kendisine yakın arkadaşlarından birisi tarafından sorulan "olm beni pilot kabinine sokar mısın lan?" sorusuna "kullandırırım bile olm" diye cevap vererek gönlümüzde apayrı bir yere oturmuştur. anadolu yıldızları uçuş okulundaki eğitmenlere sesleniyorum, "bana ulaşın, herkesin hayatı tehlikede!"
 • ayjet uçuş okulu modüler eğitim vermekte olan bir uçuş okuludur. modüler eğitimin amacı dersleri ve sınavları bir arada yürütmektedir. ben ayjet'e giren ilk 21 kişilik ekipteyim.

  bizler ppl safhasından sonra 3 dersin teorik eğitimini aldık. daha sonra ankara'da bu 3 dersin atpl sınavlarına girdik. daha sonra 6 ve şu anda da son 5 dersin teorik eğitimini alıyoruz. teorik dersler zamanında haftasonları, sınavlardan sonra ise yaklaşık 1 aylık dönemde ise uçuşları gerçekleştirmekteyiz. ayrıca teorik dersler süresince simulatör eğitiminlerine devam ediyoruz.

  modüler eğitim, sivil havacılık tarafından kabul edilmiş ve başta thy uçuş okulu olmak üzere birçok uçuş okulu tarafından da eğitim programlarına uygulanmaya çalışmaktadır.

  bu konuda daha fazla bilgi isterseniz, www.ayjet.aero sitesinden ulaşabilirsiniz.
 • 2006 aralık sonu ile ilk mezunlarını vermiştir,mezunların yarısı sky havayollarında mesleki yaşamlarına başlamışlardır.
 • türkiyede ilk defa regional taşımacılık yaparak havayolu sektörüne girecek,gün itibariyle 2 adet bombardier q8-400* tipi uçak almış uçuş okulu.hayırlı olsun.

  dash8 de ne oluyor derseniz:
  http://upload.wikimedia.org/…flybe.dash8.750pix.jpg

  1 sene sonra gelen edit : malesef kanadalilarin son anda yan cizmesi ile yatmistir bu operasyon.
 • güvenilir kaynaklardan aldığım bilgilere göre;

  uçuş eğitimleri 40000€ gibi meblağlar olmasına rağmen, abuk subuk ufak hesaplar yaparak (yok kur farkı oldu, yok kur zıpladı) eğitim alanları mağdur eden.
  ödemeyi geciktirenlerin uçuşlarını iptal eden, (kapitalist zalim dünya) (45000€ olmuş)

  uçak alım haberlerini ortaya yayan, ama uçak alamayan, üstelik bu işten çokça zarar eden bir kuruluşmuş.

  eksi sozlukte yazanların hepsi yanlış, hiçbiri doğru değildir, bu yazdıklarım yüzünden sorumlu tutulamam, çünkü yanlış olabilirler. (avukatları da var bunların)

  (hayır, avukatlara davar demedim, yanlış anlamışsınız)