şükela:  tümü | bugün
  • depresyon ilaci (bkz: anti depresan)
  • obsesif kompulsif bozukluğu tedavisinde sık kullanılan etkili bir ilaç
  • terleme, agizda kuruluk, halsizlik, uykusuzluk gibi yan etkileri bulunan bir ilac etkilerini azaltmak icin yardimci olarak bellergal ile kullanılabilir.ayrica etiyolojisi ve seomptomlari degisik depresif durumların tedavisi, obsesif kompulsif sendromlar, fobiler ve panik ataklar, narkolepsiye eşlik eden katapleksi, kronik agrılı durumlarda endike bir ilactir.
  • anorexia teshisi sonucunda psikiyatritstin bana verdigi ilac. fakat ne ise yaradigini ben bulamadim. yan etkileri ve etkileri saymakla bitmez. ilk iki gun paso uyku halinde gezdim durdum. ondan sonraki iki gun boyunca gogus buyumesi oldu ve onlarin agrisiyla ugrastim. oyle boyle degil, okuz gibi uykum oldugu halde iki balonun acisindan iki gece uykusuz kaldim. kopacaklar falan zannettim. allahtan iki gun sonunda indiler, acilari da dindi. bunun disinda gun icinde esneme rekorlari kirdim. dakikada iki kere esniyordum ki cidden abartmiyorum. prospektusunde, yan etkilerinin arasinda "esneme" yazisini gorunce dalga gecmistim, ayip etmisim. kabizlik 6.-7. gunden itibaren bas gostermeye basliyor. ondan sonraki gunlerde agiz kurulugu, butun gun birseyler icip, sivi dolu midenizin gurultularini dinliyorsunuz. kaslarda gevseme, ellerde titreme, dikkat toplayamama, gunun her saatinde uyuyabilme ozelligi. ilacin size kattiklari super yani. en super etkisi de su oldu ki; anorexia teshisiyle verilen bu ilacin, istahimi tamamen ama kesinlikle tamamen kapatmasi ve olmayan kilolarimdan bir tanesinin daha artik olmamasi.
  • yan etkilerini yaşadıkça ne pahasına olursa olsun alırken düşündürten ilaç. her gidilen yerde uyku nöbetine sokuyor insani. kendisinden geçiriyor.
  • novartis ilaç firması tarafından piyasaya sürülen, klomipramin hcl etken madde içeren antidepresan bir ilaçtır.
    ampul ve draje formu bulunur. beyinde serotoninin sinir hücrelerince geri alımını inhibe ederek etki gösterir.
  • çocukluk yıllarımda müptelası olduğum haplardan biri. tadı başta güzel ama bi süre sonra rengi atınca tadı duvara ya da tipp exe benziyo.
  • risperdal ile birlikte okb (bkz: obsesif kompulsif bozukluk) tedavisinde kullanılan novartis etiketli küçük üçgenler şeklindeki sarı draje ilaç.
  • farmakoloji mucizesi, psikiyatr dehası...
    hayatımı degistiren ilac. yan etkileri saymakla bitmez ama düzenli ve azimli kullanıldığında çökmüş sisteme format atılmış gibi hissedersiniz.*
  • kısacası + türkçesi takıntı ve korku sebebi ile kullandığım, sanki gece yatmadan önce 10 lahmacun yemiş gibi sabahları susuzluk hissi uyandıran, göğüste şişme yaratan anti depresan ilaç.