şükela:  tümü | bugün
  • mazgala anahtar dusurme fobisi ile kardestir. bu türün mensuplari anahtarlarinin 27 tane kopyasini yaptirip çesitli yerlere yerlestirirler. lakin bunlarin ev anahtarlarinin diger kopyalarini neden evlerinin degisik köselerinde sakladiklari anlasilmaz..*
  • daha çok "durduk yere çilingire bir tomar para bayılma fobisi" olarak anılması gereken fobidir..
  • kocaman anahtarlıklar ya da gardiyan gibi bir tomar anahtarı bir arada tutarak taşıma gibi işler yaptırır. ağırlık yapar, kaybolmaz artık. çantada kolay bulunur. ama bir yerlerde bırakma fobisi eşlik ederse, bir kez çantadan çıktığında hep elde taşınır.
  • her insanın içinde mutlak bulunan korkudur.çünkü çocukluk yıllarımızda annelerimizin evden çıkarken en az 1768 kere tembih ettikleri anahtar mevzusunun o küçük yaştaki bizlerin beyninde bir yer edinmemesi, sonraki yıllarda hayatımızı etkilememesi mümkün değildir.he peki bu fobi bizim anahtarı kaybetmemize engel olur mu?tabi ki hayır...
  • parmak izi teknolojisi ile gelecekte tarihe karışacak bir fobi ama o gün gelene kadar, parmağın yarısını kestirip oraya evin anahtarını monte etmek istiyorum. 3 parmağı bu iş için feda edebilirim. birisi apartman kapısını, diğer ikisi de evin kilitlerini açacak. planet terror'deki tüfenk bacaklı hatun gibi korku salamayacağım belki ama anahtarları çöpe attıktan sonra da, çaresizce bakmayacağım artık gökyüzüne. üzülüyor ve kendi kendimi müşkül durumda bıraktığım için sinirleniyorum. direk anahtar da gözükmeyecek, parmak yine olacak ama açılabilir parmak olacak. bir gün araba alırız belki, audi'mizin anahtarını da baş barnağa taktırırız. millet arabasının anahtarlığını masaya koyar, biz direk elimizi koyarız.
  • sevgilinin aldığı duvara monte edilebilen anahtarlığa göstermelik olarak asıl anahtarları asıp yedek anahtarları çantaya koymak yoluyla gizlenebilen durum.
  • yükseklik korkusunun üvey kardeşi konumundaki fobidir, anlık paniğin bana vermiş oldugu sinirden kafayı yedirtir. her gittiğim, oturdugum, kalktıgım yerde ceplerimi sürekli karıştırmama neden olan fobidir. yedek anahtarları ise genellikle doğalgaz vanasının arka tarafına koyarak bu sorundan biraz kurtulabildim.