• (bkz: tesla)

telefonda application var, unlock diyosun aciliyor. bunun icin arabanin yaninda olmak dahi gerekmiyor, isyerinden evimin kapisinin onunde bekleyen arabayi acip, kapatabiliyorum.

hatta motoru calistirmak bir yana, arabayi ileri geri hareket ettirmek de mumkun. (evet, telefondan)
  • yaratıcı yurdum insanı tarafından geliştirilen ve klasik kilit mefhumu ortan kalmış olmasına rağmen başarıyla teknik haline getirilen pratik çözüm. anahtarı olmayan kilidi açan, kontak anahtarı olmadan çalışan aracı bile uçurabilen bu tekniklerin detaylı incelemesi mal ve can güvenliği açısından faydalı olabilir.
  • (bkz: kapi kolu)
  • renault 9'larda kapıya kilit hizasından sıkıca bir yumruk yeterlidir. pırt diye fırlar.
  • kelebek camı kırınız demek istiyorum ama kırılmıyor çekiçle asıldığım halde kırılmadı
    onun yerine servisi çağırınız, süpersonik maymuncuklar, üstün teknolojiyle arabanızın kapısının açılacağını sanıyorsanız yanılıyorsunuz.
    method şu şekilde:
    2 adet tornavidayı kapının üst lastiğinden (neyse adı artık) kanırtarak sokunuz, sonrasında özel olarak tasarlanmış mac gyver teliyle biraz sert ve ucu kıvrık olanı makbul açtığınız tornavidalı gedikten içeri sokunuz ve evet kilidi çekiniz oldu da bitti maşallah 70 tl rica edim.
    arabam aslında bu kadar güvenliymiş, bu hırsızlar neden boşuna kelebek camlarımı kırıyorlar pek anlamadım.
    bahsi geçen araba yeni model küçük bir araçtır. eski püskü de değildir. kapalı garajdan başka yere bırakmam artık.

arabanın anahtarını nasıl içerde unuttuğumdan bahsetmek istemiyorum.
  • dün gece dalgınlığıma ve mallığıma gelen bir anda arabanın anahtarını kontak üzerinde bırakıp kapıyı el ile kilitledim.
    bu sabah şu yöntemle yaklaşık 3 dakikalık bir uğraş sonucu kapıyı açmış bulunmaktayım.

not: arabam 1998 model hyundai accent. biraz daha yeni arabalarda bu yöntemin işe yarayacağını sanmıyorum.
  • suzuki altoların 85 modellerinde kilide ucundan herhangi bir anahtar sokarak gerçekleştirilebilir, anahtarı kontakta unutup kapısını kilitleyerek çekip gidenler için ideal*
  • mesela ben "hot" deyince aciliyor kendiliginden.
hesabın var mı? giriş yap