şükela:  tümü | bugün soru sor
  • benimkinde sadece yarim bir 30 pin'lik simm war.. diger yarisi da cori'de.. onlari birle$tirdigimizde dunya yokolacak.. o yuzden ayri duruyorlar.. hayatimiz pahasina bunlari korumaya yemin ettik..
  • maskot diye de terennüm edilir.
  • anahtarları bir arada tutmaya yarayan nesne. çok eşya arasından aradığınız anahtar grubunu görmeksizin bulup çıkartmanıza yarar. görsel işlevi de vardır.
  • (bkz: gulriz sururi)
  • bende bi tane var, sadece anahtarlari soktunuguz o metal yuvarlaktan olusuyor. ecevit anahtarligi diyorum ben ona. ihtiyac disi sey barindirmiyor.

lisedeykenden biliyorum bazi kizlar anahtarlik diye bikac kiloluk iki el buyuklugunde seyler tasirlardi yanlarinda. cebe falan sigmazdi, illa da eastpak ya da lacoste cantanin on gozune konulacakti, canta calindiginda anahtarlarim gitti diye aglanacakti, erkeklere masum, yardima ihtiyacli gozukulecekti...

bi tanesine kiz arkadas sayesinde yakindan bakma serefine erismistim bunlarin.. (kiz arkadasinkinden baskasininkini inceledik mi ibne olurduk, o kadar fanfinfon seylerdi bunlar) topu topu iki anahtar var, yuvarlaga bi tane hayvan gibi tweety bebegi, bi tane de uzerinde london yazan mavi metal bisiyler gecirmis, olmus sana anahtarlik. kulce gibi..

bazilari da vardi uzerine yirmi tane irili ufakli anahtar tasiyan.. oyle kizlara hic soramadim.. merak ederim nerede yasarlar boyle anahtarliklara sahip olanlar.. merkez bankasi? metris cezaevi?
  • bir istanbul ankara yolculuğunda durduğumuz dinlenme tesisinde, üzerinde "canım eltime sevgiler" yazılı satılık anahtarlıklar görüp koptum. hemen yanında meğer daha babası varmış "canım baldızıma sevgiler". işte ticari zeka, işte yaratıcılık, işte pazarlama stratejisi.
  • butun anahtarlari bir kerede kaybetmeye yarayan aparat.
  • halka, zincir gibi versiyonlarını kullanıp, üzerinde anahtardan başka şeyler bulunduramadığım edevat.

bir kere sevdiğim bir insanın gözlerini pvc kaplatıp, delerek takmıştım. hep orada olsun, her kapı açarken, hayatımdaki asıl kapıyı onla açacağımı anımsatsın diye. ne o, hiç romantik değil mi? gün geçti, devran döndü, o pvc kitaplığıma, o gözler de bilinçaltıma geçti. oradan bakıyor hala, bir süre daha belki..

altı üstü demir parçasıdır anahtarlık ve anahtar tutar sadece. kaybolmasın diye büyük olması makbuldur, ıslık çalınca öten elektronik versiyonları vardır.

ruh sağlığınız için maskotlu olanlarından alın ki kendiniz maskot üretmeyin.

çok lazımsa şunlar da var: (bkz: wallpaper) (bkz: tema) bunlar da sadece resimdirler, bir özelliği yoktur.
  • anahtar gibi görüntüsü çirkin nesneleri, daha sempatik hale getiren ve bir arada tutan aparattır.