şükela:  tümü | bugün
  • insanı üzen kıtlık. hadi k*tacılar rağbet görüyor o zırvaların hepsi çıktığı anda çevriliyor ama analitik gelenek aşırı geride, mesela metaetik ve normatif etik üzerine yazının %99'u çevrilmemiş duruyor. bak david owen brink'i, russ shaffer-landau'yu, david enoch'u, robert audi'yi filan esgeçiyorum, daha principia ethica yok ortada, the right and the good gibi sezgici deontolojinin mihenktaşlarından bir kitap yok. bernard williams'ın tek kitabı çevrilmiş. thomas nagel'in view from nowhere'ine ilişilmemiş. lan hadi metaetiği geçtim david lewis yok allahsızlar?! alvin plantinga'nın lütfedilip tek kitabı çevrilmiş. graham oppy'nin ismini duyan yok. metafizik üzerine doğru düzgün kitap bulmak namümkün. bari routledge companion to metaphysics çevrilseydi. din felsefesinden metaetiğe, metafizikten epistemolojiye müthiş bir türkçe kaynak sıkıntısı var. ben merak ediyorum türkiye'de felsefe okuyan fakat yabancı dil bilmeyen öğrenciler hangi kaynaklardan yararlanıyor ahmet cevizci dışında. çok hüzünçlü.