şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: aannı sksiin)
  • (bkz: sübjektif milliyetçilik)

bu söylemlere devam edin, sonra kürt ve terör sorunları neden bitmiyor diye yakının. keşke cahillik olmasa.
  • bundan daha güzel ne var? kendini türk hissetmişse gurur duyulması lazım.
  • malatyalılar ve elazığlılar kürt olduklarını kabul etmiyor demiş biri.

bak cahil kardeşim o bölgeler özellikle malatya uzun zamandır türk yurdu, tabi ki kürtler ve farisi etnikli soylar da var dolayısıyla orada yaşayanların büyük çoğunluğuna etnik köken olarak %100 bir tanımlama yapamazsın adam türküm diyosa türk hissediyosa türktür.

milliyetçilik ırkçılık değildir asıl ırkçılar kendine hümanist diyerek böyle başlıklar açan
    solculardır
  • meksika asıllı bir amerikan vatandaşı ben amerikalıyım derse tuhaf olur mu? bence olmaz
  • babamın dedesinin nesilden nesile kulağımıza küpe olmuş bir lafı var.
    - ne olursa olsun aslınızı hiçbir zaman inkar etmeyin, aslını inkar eden insanlardan da uzak durun çünkü aslını inkar eden insanlardan her şey beklenir.
  • - etnik kimliği kürt, ulusal kimliği türk olan birisidir.
    hâlis türkiye cumhuriyeti vatandaşıdır.
  • fransa'da, belçika'da, ingiltere'de ve birçok avrupa ülkesinde yaşayan afrikalılar nasıl ki kendilerini fransız, belçikalı veyahut ingiliz olarak kabul ediyorlarsa ülkemizdeki herkes kendisini türk olarak kabul edebilmeli. düşünün yahu adamların ten renginden bile belli oluyor avrupalı olmadıkları ama kabul etmekte hiçbir beis görmüyorlar. kürk kökenli kardeşlerimiz de bu bilinçle türk kimliğini kabul etmeli.

benim kökenim ahıska. belki de gürcülük vardır kökenimde ama türküm demekten gocunmuyorum. herkes bir yerlerden göç etmiş. gen haritanızı çıkarılsa belki de kürt değil de hintli veya çinli çıkacaksınız. bu topraklarda kardeşçe yaşamak istiyorsak türk kimliği altında birleşmeliyiz.
  • başlığı açan kadar ezik olmayacak insandır.
    bu kadar etnik kökene takılıyorsan, kendi kökenini araştır dostum, belki kromozomu eksik türler vardır atalarında.
  • bir meksikalı amerikalıyım dediğinde, bir afrikalı ingilizim dediğinde, bir fransız belçikalıyım dediğinde sorun yok ama bir kürt türküm dediğinde sorun var değil mi?

sizler önüne geleni faşizmle suçlayan kafatasçı ırkçılarsınız! bu ülkenin en ırkçı çomarları bilinenin aksine kürtlerdir, türkler daha sonra izler.

edit: editle küfürler yağdırıyorsun, bende o zaman bir edit yazayım; senin ırkını sikeyim beynine soktuğumun haysiyet yoksunu. fazla götün başın oynamasın, dikkat et.