• bir inci sözlük liseli mottosu.
  • herhangi bir şeye verilebilecek en kötü tepki cümlesi.

bir cümle bu kadar mı çirkin olur lan.
  • sosyal hayatı inci sözlük'ten öğrenen yeni nesil ergenlerin gerçek hayatta da kullanmaya başladığı cümle oldu ne yazık ki.

inci sözlük'te bu gibi mottolar ortaya çıkarken, bir kısım gelişimini tamamlamamış ergenin ironiyi anlamayarak, bunun matah bir şey olduğunu sanması da doğal ne yazık ki.

benim mesela, evde sürekli "anan zaaa" diye gezen kızkardeşimin ağzının ortasına çakasım geliyor.
  • şair burada "anan zaar" demek istemiş ancak msn türkçesinin kurbanı olmuş. yani diyor ki "annen heralde" veya "değerli valideniz bittabi". "xd" denen şey de bir tür smiley olsa gerek.
    çözümlemesi bu kadar. teşekkürler.
  • (bkz: xd xd)
  • knight online'da liseliler tarafından oldukça fazla kullanılır.
  • uğruna muhteşem bir swf yapılmıştır efem.

http://inciswf.com/1295397190.swf

edit: ölü link canlandırıldı.
  • isim gucum yok acikliyorum, iyi okuyun;

1- knight online diye bir bilgisayar oyunu var. internette oynaniyor ve insanlar birbirlerine mesaj atabiliyor bu oyunda. elini sallasan turk'e denk geliyor. oyunculari da genelen istanbul besiktas'da bir cafe var, oradan baglaniyorlar ve liseliler.

2- inci sozluk diye bir akim var. biri bir sey soyluyor, oburu ayar veriyor. olay ayar vermek uzerine kurulu. yalniz ayarlar zekice olmak zorunda yoksa toplum icinde hos karsilanmiyorsunuz. or;

- 3 aydir kizil sacli bi kizla cikiyorum valla digerlerinden bir farki yok.
    + beyler, adam eline kina yakmis.

3- knight online tayfasi inci sozlugu kesfediyor ve "benim neden ayarim yok, benim de ayarim olsun" diyor. hemen ayar verme calismalarina basliyor.

4- knight online da en iyi ayar ornegi;

- ahmet olm haritanin su koordinatina gelsene
    - niye qanqa ne var orda?
    - anan zaaaaaa xdxdxd!

5- knight online'in yukaridaki gibi rezil ayarlari haliyle inci sozlukte hos karsilanmiyor. "anan zaa xd" lafi da liselilerle bagdastiriliyor.

- simdi "anan" ne demek?

bir insanin validesi.

- "zaa" ne demek?

gulme efekti. ashdfgsajfsaf gibi. veya muhahahah gibi.

- "xd" nedir?

ikisi de buyuk harfle yazilir, saat yonunde 90 derece cevrilirse karsimiza bir sekil cikar. yukaridaki x sekli kisilmis gozleri ifade eder. asagidaki d ise acik bir agzi. yani gozlerini kisarak gulen bir insan surati.

sonuc;
    bu laf inci sozlukle bagdaslasmis bir laf olmanin aksine incicilerin en cok nefret ettikleri laftir. eksicilerin "dedirten" lafindan nefret etmeleri gibi. oyle de degil, daha fazlasi.
  • bazen bir ergenin hayata serzenişidir.

http://s7.directupload.net/…ges/110708/eh9z4omj.swf
hesabın var mı? giriş yap