şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: anand tucker)
 • hintli ismi.
 • (bkz: anandtech)
 • 1971 yapımı başrollerinde rajesh khanna ve amitabh bachchan'ın oynadığı hrishikesh mukherjee filmi. son zamanlarda izlediğim en mükemmel film diyebilirim. hatta hint sinemasının da en mükemmel filmlerinden biri diyeyim. film, kanser hastası bir adamın* ömrünün son zamanlarında hayatını dolu dolu yaşayarak çevresindeki insanlara yaşama sevinci vermesini anlatıyor. gece gece de ağlatıyor ama izleyince. ayrıca bana bugüne kadar neden rajesh khanna'nın filmlerini izlemediğimi düşündürttü bu film.
 • imdb listesine göre en iyi hint filmleri listesinde 1 numara olan filmin türkçe altyazısı olmaması çok büyük bir ayıptır.

  elinde olan varsa bana ulaştırabilirse çok makbule geçer *
 • imdb'ye göre en iyi hint filmi. her anının kıymetini bilmeyi iyilik yapmak olarak gösteren bir film. yaşama sevincinin önemini vurguladığı kadar bence başkalarına olumlu katkıda bulunmayı da vurguluyor. ki bu daha önemli.

  --- spoiler ---

  yakışıklı öğrenci, şimdi dinle beni! hayat ve ölüm yalnız yukarıdakinin elinde. onu ne siz değiştirebilirsiniz ne de ben.
  --- spoiler ---
 • uzun ve müzikli bir feel good movie.

  çok fazla tekrara düşüp uzadığından sebep izlerken sıkıntı yaratıyor. hintli gardaşlar imdb'ye çöktüğü için olsa gerek hint filmlerinin zirvesinde bu film var.

  inançsız bir doktorun, inançlı ve sayılı günlerine rağmen neşe dolu olan hastasıyla geçen günleri ve fakat doktorun bu inanç karşısındaki dönüşememe durumu...
 • imdb'de en iyi hint filmi olarak tescillendiğinden bugün izleyeyim deyip neticede 2 saatimi heba eden berbat film. ne sinematografi ne senaryo ne karakter yaratımı ne oyunculuk ve en nihayetinde ne de yönetmenlik olarak parlıyor. tüm halkalarda çok zayıf çok yetersiz. lakin eminim hintliler hüngür şakır ağlamışlardır bu bayık filme. zaten imdb puanından belli. seyretmemenizi şiddetle tavsiye ederim
 • bombay* şehrine ve raj kapoor'a adanmış bu filmi söylentiye göre yönetmen hrishikesh mukherjee raj kapoor'u hasta gördüğünde çekmeye karar vermiş ve amand karakteri de kapoor'dan esinlenmeymiş.

  ayrıca film başroldeki rajesh khanna'nın 1969-1971 arasında rol aldığı 17 "hit" filmden biriymiş. amitabh bachchan'ı tanıyamadım ki sholay'da da gençliğini görmüştüm!*

  yaşayacağı en fazla 6 ayı kalan, epikouros'tan alıntı yapan, çok canlı, çok etkileyici bir karakter olan avand'ın ölmeden "çevresine saçtığı ışığı" izliyoruz. 50 yıllık film olduğu da göz önüne alındığında aldığı puan benim açımdan anlaşılabilinir. iyilik yapan ama çok somurtkan dr. bhaskar ile ölümden kaçışı olmamasına rağmen hayat dolu amand'ın kontrastı çok güzel olmuş.
hesabın var mı? giriş yap