şükela:  tümü | bugün
 • batı afrika ve karayipler kültüründe yer edinmiş masal kahramanı. kalleş, kurnaz, sihirli bir örümcek. pek çok hikayesi vardır. daha doğrusu, "tüm hikayeler anansi'ye aittir". neil gaiman'ın american gods romanındaki karakterlerden birisidir. bir diğer kitabı anansi boys da anansi'nin veletlerinin başından geçenleri anlatır.
 • noweb'ten esinlenmiş, literate programming için bir ön işlemci.

  https://john-millikin.com/software/anansi
 • razer markasının mmo oyuncuları için üretmiş olduğu bir klavye modelinin adı.

  klavyenin en ilginç yanı bilek desteği kısmında başparmağınızla erişebileceğiniz 7 adet makro tuşunun bulunması.

  5 adet de klasik makro tuşuyla ve değiştirilebilir profil seçenekleriyle klavyeye toplamda 100'den fazla tuş kombinasyonu atayabiliyorsunuz.

  razer'ın kendi sitesinde şu anda stokta bulunmasa da aşağıdaki linkten ulaşılabilir.

  razer anansi
 • batı afrika, afrikalı-amerikalı ve karayip folklorunun en önemli karakterlerinden biridir. anansi'nin görünür zayıflıklarını erdemlere dönüştürme yeteneği vardır.
 • ciddiye alinmasi gereken afrikali tanri.
 • asante mitolojisinin üçkağıtçı örümcek tanrısı'dır , kwaku anansi diye de bilinir. insan . hikayeleri ile ünlüdür . kuzeydoğu afrika'da , surinam civarında anansi hikayelerine anansi tori denir . en ünlü anansi öyküsü bir kaplanı kandırıp sırtına binen örümceğin güneşi çalmasını konu almaktadır.

  neil gaiman'ın da hikayelerindeki kilit isimlerden biridir.

  (bkz: anansi boys)
  (bkz: american gods)
 • afrika'da hakkında hikayeler anlatılan örümcek. örneğin bir fablda kaplumbağa ile bir aradadır ve kaplumbağa sofradayken onu oyalar ve tüm yemeği yer. sonrasında ise kaplumbağa onu kandırır. başka bir fablda sürekli bir duman görür, gittiği değişik yerlerde yemekler ziyafetler yer ve en sonundaki dumanda ise eline hiçbir şey geçmez. uyanık ve üçkağıtçıdır ama fabl sonunda yenilgiye uğrar. genel olarak bu fabllarda özetle sen uyanık olsan bile senden daha uyanık ve açgözlü her zaman vardır. azla yetinmek ve tamahkar olmak öğütlenir.
hesabın var mı? giriş yap