• imam hatiplerle istenilen itaat seviyesine ulaşılamadığı görülmüş olacağından başlanılan uygulama. bir de 'dinimi seviyorum, öğreniyorum' denmiş. hangi dinin hangi mezhebi öğretilecek, bu belirtilmemiş. hoş, hepimiz biliyoruz hangisi olduğunu...

yazık şu memlekette doğan çocuklara.
  • 4 yaşında kuran okumayı öğrendim.
    6 yaşında hafızlığa başladım.
    8 yaşında koyu muhafazakar bir özel ilkokula gittim.
    14 yaşında muhafazakar bir özel erkek lisesine gittim.
    18 yaşında cübbe şalvar sarık sakal kombinasyonuyla medreseye başladım.
    22 yaşından beri ateistim...
  • bence bu uygulama da yetersiz kalır. hamile olan tüm türk vatandaşlarının evine müftülük hoca göndersin haftanın 6 günü. anne karnına doğru 2 saat tecvidli kuran okusunlar. başka türlü olmaz bu.
  • meb'in yalova'da uygulamaya koyduğu projeye göre 4 yaşından itibaren anasınıflarında müfredatını müftülüğün hazırlayacağı, diyanet tarafından görevlendirilen personelle haftalık 6 saat arapça ve din eğitimi verilecektir.

vatana millete hayırlı olsun, selam ve dua ile. beka önemli tabi. allah sonumuzu hayırlı etsin. amin.
  • çocuğun hamurunda (ailesinde) yoksa tutmuyor bu eğitim benim sıpa'dan biliyorum.
  • hiçbir faydası olmayacağı aşikar olan uygulama. işte tarih bilmek bu yüzden önemli, akıl yürütmeyi bilmek daha da önemli. bugüne kadar dini eğitimle gelişen tek bir ülke bile gösteremezsiniz; ama tam tersine dini eğitimin şişirilmesi yüzünden orta çağ karanlığına dönen yüzlerce ülke gösterebilirsiniz. hepsi bir yana, 5 yaşındaki çocukların böyle bir eğitime tabi tutulması istismardır, beyin yıkamadır. bununla birlikte, somut çevre dışında bir algıları olmayan çok küçük yaştaki çocuklara dini eğitim verilmesi tamamen faydasızdır, yalnızca anlamadan tekrarlayan bir grup çocuk elde edebilirsiniz. bu eğitimin, dinin öğretilmesine de bir katkısı olmayacağı gibi, ancak söylenenleri yapmaktan başka bir vasfı olmayan robot bir nesil ortaya çıkarmanızı sağlayacaktır. itaatkar bindirilmiş kıtaları çocukluktan eğitmeyi amaçlayan bu korkunç uygulamadan derhal vazgeçilmesi, ülkenin selameti için elzemdir.
  • başvuruya tâbi olduğunu hatırladığım eğitim. ha yine abes. neden? hacı 11 yaşından önce soyut kavram anlamıyor bebeler, kafaya girmiyor, sadece korkutuyorsun. ama ne demişler anlatamazsınız*...
  • her şeyimiz tamdı da bir bu eksikti sanki. ülke iyice yobazlar toplumuna döndü. rezalet puanım 10/10.
  • anasınıfında deprem eğitiminin başlaması, anasınıfında trafik egitiminin başlaması, anasınıfında sağlık eğitiminin başlaması, görmek istediklerimiz bunlar. dinini öğrenmek isteyen yazları kuran kursuna gitsin, anne babasından öğrensin ya da özel olarak ilahiyat fakültesi mezunundan ders alsın.
  • haftada 6 saat din eğitimi ne lan amına koduklarım? lisede fizik göstermiyorsunuz bu kadar, anasınıfındaki bebeye 6 saat din dersi koymak ne demek? ufacık çocuğun dinle ne işi olur aq, o yaşta sorgulamayı bıraktırırsanız sizden daha gerizekalı bir nesil çıkar ortaya.

üç gün sonra siktir olup gideceksiniz buralardan, bari gelecek kuşağı rahat bırakın.
hesabın var mı? giriş yap