şükela:  tümü | bugün
  • zaten 2/3 yildir yapıyorlardı,sıkıntı....
  • ne fark eder? biz nasıl olsa çocuklarımıza o hikayelerin masaldan ibaret olduğuna dair telkinde bulunuyoruz, onlar da bedava not alıp geçiyorlar. din öğretecekseniz de tüm dinleri öğreteceksiniz, ayrıca cherry picking de yapmayacaksınız. o zaman bir tane müslüman veya hristiyan kalır mıydı ülkede?
  • şu siyasal islamın müslümanlara verdiği zararı dünya üzerinde başka hiçbir şey veremez galiba.
  • siyasal islamin giderayak son cirpinislari.
  • tutturamazsınız, aklın önünde kimler diz çöktü, siz de çökeceksiniz....
  • bakara suresi dinde zorlama yoktur diyor, bunlar eğitime anasınıfında başlayalım diyor.

iyice azıttılar, kurana da karşı geliyorlar artık.
  • ben bu ülkede kendi çocuğum olmadan gerizekalıların çocukları için kaygılanmaktan bıktım.

benim çocuğum yok ama olsa da senin çocuğun gibi tarikat yurtlarında üzerine kapı kilitlendiği için yanmayacak. 1300’lü yıllardaki gibi kızamıktan ölmeyecek. kaynanaya kısır olmadığımı ispatlamak, toplumsal rütbe kazanmak ya da herifi eve bağlamak için yapılmış çocuklardan olmayacak. çocukluğunu senin yedi şürekanın yaşadığı toplam çocukluktan 50 kat daha fazla, daha güzel yaşayacak. benim çocuğum senin o sikko minik militanlar gündüz bakım evi’ne gitmeyecek.

ama bunların kaygısı da bize düşüyor. kuvvetle muhtemel uçakta yanıma düşse boş koltuk arayacağım bebesinin geleceği, sağlığı için ben kaygılanıyorum. yapma diyorum, açıklıyorum, işlemiyor. o çok mutlu. açlıktan bok yese de mutlu. cennetten arsayı iki böbreği karşılığında alsa da mutlu. çocuğunu kurban ederken gökten koç inmede de mutlu. giren yine bize giriyor.

ben bu ülkede günahım kadar sevmeyeceğim, belki hayatım boyunca hiç görmeyeceğim insanların beni hiç ilgilendirmeyen çocukları için kaygılanmaktan yoruldum.
  • berbat bir haberdir, ozellikle cocuk yetistirenler icin.
    ama valla sevgili cocuklu arkadaslarim, afedersiniz ama cocugunuzun gelecegi icin yarak kurek akillandirci oyun esyalarinin pesinde kosana kadar bu olaylarin pesinde kosacaksiniz, orgutleneceksiniz, sivil toplum olarak karsi cikacaksiniz. platform olacaksiniz.
    bu ulkede cocuk yapmis insanlar olarak iskandinav ulkesinde cocuk yetistiriyormus rahatliginda davranamazsiniz, erken secimle falan su ana kadar evlatlarinizin gelecegine konan hacizler bertaraf olmaz.
  • günümüz türkiye sinde şaşırtan bir haber mi ? elbette değil.
  • daha küçük yaşlara gidin ki kafa yıkama imkanı daha yüksek olsun.

umarım yakın gelecekte bu tiplerden kurtuluruz da ülke en azından biraz daha yaşanılabilir hale gelir.