şükela:  tümü | bugün
 • annesinin düğün dernek, komşu ziyareti,cenaze merasimi,çarşı pazar,avm,devlet dairesi,hastane,şehirlerarası şehiriçi ulaşım araçları,kuaför vb.sosyal alanları oğlunu evlendirecek kız aramada örneklem alıp,kendi kriterlerine uygun bir hanım kızımızı oğluna eş yapma çabasına yenilen erkektir,hanım teyzeler bu yeteneklerini bilimsel çalışmalar için kullansaydılar ülke akademik yönden ilerlerdi.bir teyzeyle muhabbetin ardından kızım ben seni çok sevdim benim de böyle böyle oğlum var..esra erola bağlaması klasiğe döndü,ama seçim de memur üye olarak görevliyken partiden bir amcanın da böyle bir muhabbet içine girmesi amcalar siz de mi artık dedirtti.
 • anasına güvenen erkektir. bir ihtimal evlendiği kişi anandır.
 • hiç evlenmesin daha iyi dediğim erkek. evlenmeyin kardeşim gönlünüze göre birini bulamıyorsanız, herkes evlenecek diye bir şart yok. anasının bulduğu kızla evlenen erkeğin kafası şudur; eve gelince sıcak yemeğim olsun, çamaşırlarım yıkansın ütülensin. git bir hizmetçi tut, sevişmek içinse onunda çaresi var. yani sırf bu işleri yapsın diye evlenilir mi? köle mi arıyorsun kendine?

  tanım : beyinsiz erkek.
 • neresine kulp bulmam gerektiğini anlayamadığım erkek.

  ha arkadaş ortamında tanışmış ha annesi tanıştırmış; neticede evlenecek kadar sevmiş ve evlenmiş.

  bir fark göremiyorum şahsen. sanki başına silah dayayıp zorla evlendiriyorlar. sanki bu çocuklar birbirini hiç tanımadan ve sevmeden evleniyor.
 • kendi değerleri olamayacak kadar silik ve ezik erkek.
  ve tabi ki kendisinden ezikliğinden beklendiği üzere annesinin doğrusuyla hareket eden erkek.
 • hayatı yardımcı pilot sayesinde götürüyordur. donuna varana kadar yardımcı pilot seçiyordur. (bkz: anne)
 • kendi buldukları zamanla anasından emdiğini burnundan getirdiyse demek...

  zamanla zibilyon tane insanla az veya çok zaman geçirip her hikayenin sonunda her insanın insana özgü karakteristik davranışları sonucu çözümsüz ve arzu edilen sonuca bağlanamamışsa kişi bu noktada "o da insan, bu da insan; o anlamadı, bu da anlamayacak" diyerek artık daha fazla kasmaya lüzum görmeyebilir. zor bir karar ve çelik gibi sinir istiyor burası kesin.

  ciddi ciddi er ya da geç her ilişki bir şekilde boka sarıyorsa anne mi tanıştırdı yoksa kendi mi buldu ne fark eder?

  benim annem hayatımda birinin olup olmadığını bile bilmedi hiçbir zaman resmi olarak. tahmin etmiştir mutlaka birisi olduğunda "var bunun bir kız arkadaşı, belli" demiştir çok çok ama bilinmez, aleni değildir hiçbir şey. asla tutucu bir aile değiliz, hatta ben baya bildiğin inançsız biriyim. yapım bu sadece, hiçbir şeyi göz önünde yaşamayı sevmiyorum, bununla birlikte annem böyle bir şeyin lafını bile açamaz bana.

  böyle bir yapıda gelişti her şey etrafımda fakat annesinin bulduğu kızla evlenen adamları anlıyorum. hangimiz doğru net bir cevabı yok bence. milyon tane belirleyici var bu konuda ve dilerim mutlu olur gencolar*
 • olması gerekendir..kız annenin veya annenin bir yakının yanında tüm doğallığını artısını eksisini sergilemiştir,malzeme budur..boşanma oranı en az olan evliliklerdir..
 • afedersiniz ama babasının şeyiyle de gerdeğe girer.