• dünyanın dört bir yanından insanlara anadolu rock konseptini tanıttığı için bile takdir görmesi gereken kanal. evet yaptıkları tek iş illüstrasyon atıp ingilizce altyazılar hazırlamak oldu gerisini seçtikleri muhteşem eserler kendileri hallediyor. ama sırf bu iş için harcadıkları emek türkleri çöllerde yaşayan bedevi zanneden pek çok insanın kafasındaki bu imajı kırıp geçmeye yetmiştir. ben internet üzerinde yurtdışındaki türk insanı ve kültürü algısına bu kadar pozitif etki yapan başka bir proje varsa da bilmiyorum.

bu kanalda takılırken üzüldüğüm tek şey nasıl bu kadar zevksiz ve kalitesiz bir toplum haline geldiğimizi düşünmek oluyor.
  • youtube daki her video yuklemesine bildirim gelen, muhtesem isler yapan tek muzik kanalı.
  • uzun zamandır takibimde olan, yaptokları işler ile takdirimi (ben kim köpek takdir ediyorum), sevgimi kazanan ekip. tertemiz çok kaliteli işleri vardır takiptedir.
  • bunu seven bunu da sevdi.
  • animasyon klipler ile yaptıkları işin altına son imzalarını atmalarını ümit ettiğim, muazzam ekip. daha çok tanınsın, daha çok kazansınlar.
  • bilmemenin degil ogrenmemenin ayip oldugu proje.
    youtube'da arayiniz, aratiniz!
  • yıllar önce keşfettiğim ama bir şekilde unuttuğum, bugün bir şekilde tekrar aklıma düşen youtube kanalı. oradaki şarkıları dinlerken bu döneme ait olmadığım hissi daha çok yüzüme çarpıyor.
  • projenin konu aldığı dönemde yaşananlar ve müziğin nereden nereye geldiğinin hikayesini dinlemek isterseniz konuyla ilgili bir ted konuşması mevcut: gizlenen bir tarihin ezgileri: anadolu rock
  • şu adamların ülke tanıtımına yaptığı katkıyı 40 tane siyasi parti birleşse yapamaz. öyle saygın ve kaliteli iş yapıyorlar ki ne idüğü belirsiz rapçi bozuntularının, içerik olarak bomboş işler yapan youtuberların prim yaptığı şu ülkede, böyle bir değerin hakettiği ilgiyi görmemesi büyük üzüntü kaynağı.

paylaştıkları şarkıların üzerine yaptıkları illüstrasyonlar bile başlı başına sanatsal değeri olan işler.
    müziğinden siyasetine sporundan filmine;
    öyle leş bir döneme denk geldik ki, otur iç haline ağla.

neyse
    şuraya bir burçak tarlası bırakalım.

edit : kayra'ya yardım ediyoruz.*
hesabın var mı? giriş yap