şükela:  tümü | bugün soru sor
 • maya holding ve corio'nun, ortak girişimi. bu girişimin ilk ayağı, bursa'da açılacak ve türkiye'ye akın akın yayılacakmış. avm'lere getirecekleri firmalar da oldukça iddialıymış.

  (bkz: leroy merlin)

  maya grubu, dünden bugüne taşıdığı, yüksek müşteri memnuniyeti, mühendislik güvenliği, mimari standartları, yaratıcılığı ve tecrübesini birleştirerek ''anatolium alışveriş merkezleri'' adı altında bir dizi avm projesi geliştiriyor. büyük şehirlerde yer alacak anatolium avm'lerinin ilki olan ''anatolium bursa'' projesinde grup, alanında avrupa'nın önde gelen kurumlarından olan ve ülkemizde de birçok önemli avm projesine imza atan corio türkiye ile stratejik işbirliği kararı aldı.

  maya, projenin yatırım organizasyonunu, tüm geliştirme faaliyetlerini, tasarım ve inşaat işlerini yürütürken, corio grubu stratejik işbirliği yapıyor. marka karması ve kiralama çalışmaları, iki grubun ortak çalışması ile gerçekleştiriliyor. projenin yatırım finansmanı ise, kısmen maya grubu'nun sağladığı özkaynak ile diğer bir kısmı ise akbank proje finansmanı anlaşması çerçevesinde karşılanıyor.

  ana kiracılar belli:
  anatolium bursa, yaklaşık 80 bin metrekare kiralanabilir alanı ve 2 bin 500 araç kapasiteli kapalı ve açık otoparkı ile bursa'nın büyük avm'lerinden biri olacak. projede yaklaşık 40 bin metrekarede iki alışveriş katında, yaklaşık 200 mağazadan oluşan bir karma oluşturulacak.

  ana kiracı olarak ikea ve carrefoursa yanında, türkiye'deki ilk mağazasını açacak olan best buy ve adı açıklanmayan bir yapı market ile ön anlaşmalar yapıldı.

  kaynak: perakende.org
 • bursalıları (bkz: ikea)(açıldı) (bkz: leroy merlin)(açıldı) ve (bkz: best buy) ile tanıştıran avm.

  ek: beyt buy yalan oldu
 • bursa için timberland ile bir sürpriz yapmıştır. best buy planı da mediamarkt ile değiştiğine göre, bursa'nın ilk defa tanışacağı bir markayı getirememiştir. üstelik henüz sineması da yoktur. korupark'ın yanından bile geçemeyecek alışveriş mekanıdır.
 • gittim gördüm gayet güzel ve bir bayan için kesinlikle cennet mekan.
 • bu akşam gitmemle beraber, şu ana kadar mimari açıdan da olmak üzere, bursa da yapılmış en iyi alışveriş merkezidir.
 • bursa terminalinin dibindedir. terminalde vakit geçirmesi gerekenlere ilaç gibi gelir. adam gibi yemek yersiniz, alışverişinizi yaparsınız binersiniz otobüsünüze gidersiniz.
 • şehir batıya doğru ilerlerken, neden yalova yoluna yapıldığına bir türlü anlam veremediğim, bursa'nın kesinlikle açık ara en güzel avm olmuş avm. aynı zamanda nilüfer ilçemin göz bebeği olan koruparkı solladığı için buraya kurulmamasını esefle kınadığım güzel yer. dikkatimi çeken başka birşeyse şehrin alakasız bir noktasında olmasına rağmen hafta sonları hakikaten dolu olmasıdır.
 • haftasonu, güzel hava ve birleşen terminal trafiği ile birlikte kapalı otoparkından 90 dakikada zar zor çıkılabilen, acemi bir sürücüyü çıkıştaki dik yokuşunda durmak zorunda bırakıp arabayı zorlatan, aklının yerini değiştiren, egzoz dumanına, deliren insanların korna seslerine maruz bırakan ve gerilen sinirle arabadan haydarı kapıp kavgaya yeltenen insanları seyrettiren, bursa'daki en berbat kapalı otopark çıkışına sahip güzel alışveriş merkezi.
 • bermuda şeytan üçgeninin üyelerinden biridir(bkz: ıkea ve leroy merlin), hatta işin içine çıkışta terminalle kesişen yolu da girince tam bir kaos, güzel kardeşim bu üç güzide makanı yan yana yapıyorsun da, farklı bir çıkış güzargahı neden yapmıyorsun, adam çıldırır yahu 60 dakika bir kapalı otoparkta kornalar da cabası, her pazar günü bol bol küfür ediliyor haberiniz olsun.
 • park yeri düzenlemesi ve irtibat yollarını tasarlayan şahsı tebrik etmek istediğim alışveriş merkezi. (pazar günü gittiyseniz yarı açık cezaevi de denebilir çünkü girmek zor ve çıkmak imkansız). saat üç sularında avdet ettiğimiz iğne atsan yere düşmez kalabalıktaki alışveriş merkezinde alışverişimizi yapamayınca "bari başka bir yere gidelim" fikri ile park yerinden çıkmaya çalıştık ki ne görelim, kapalı otoparkta yüzlerce metreyi bulan kendi etrafında dolanma başarısını göstermiş bir araç kuyruğu mevcut. önce kaza falan olduğunu sandık fakat bu normal akış imiş efendim. bunu görünce vazgeçip döndük ve ikea'da tıkınıp carrefour' dan alışverişimizi de yaptıktan sonra (ki iki saat kadar oluyor bu süre) park yerine vardığımızda halen yüz metre kadar araç kuyruğunun sürdüğünü gördük. kahramanca sıraya girip beklemeye başladık yaklaşık yarım saatte istanbul yolu'na çıkabildik. (bkz: ankara'nın dikmen'i)