şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kartal soganlik'ta insaatina baslanan yeni avm projesi. ikea da olacak sanirim.
 • ...
 • özellikle iş çıkış saatlerinde yanyolu kilitleyerek e-5 trafiğinde ebemizin amına mart karı yağdıracak olarak avm'dir.

  avm'nin yapıldığı yer e-5'te esenkent'te başlayan trafik tıkanmasının 1 kilometre gerisinde. hemen o trafiğin bitişinde maltepe park'a giden yol var ve onun da yanına hayvani boyutlarda residence ve avm yapılıyor.

  3 avm'nin ve 2 plaza'nın birleştiği yer, esenkent metrosunun orası.

  zaten şu anda yoğun saatlerde oranın trafiği kartal köprüsünden önce başlıyor, son 5 yıldır istanbul'da araba kullananlar bilir, kartal köprüsünden sonra esenkent'e kadar takılmadan basardınız gaza, en azından orası akardı, şimdi zaten eskisi gibi akmıyor, soğanlık adliyenin orada tıkanmaya başlıyor.

  sizin amacınız ne olm? kartal'ın trafiği size akıcı geldi de pendik'e kadar şişsin mi istiyorsunuz?
 • 4 mayıs günü ikea ile birlikte açılıyor.
 • maltepepark gibi koca bir avm varken yetmiyormuş gibi yanına açılan piazza avmye ek olarak karşılarına açılıp maltepe-cevizli bölgesinde e5 trafiğinin anasını ağlatacak olan avm.
 • umarım bir gün burayı su basmaz. çünkü istanbul'a ne zaman büyük yağmur yağsa

  bu avm'nin bulunduğu bölgeyi su basar. hele ki 2-3 katlı otopark da yapılmışsa

  ilk büyük yağmurda şenlik var.

  tamam medeniyet abidesi avm ler bol bol açılsın da biraz uygun yere açılsın.

  e-5 in dibine üst üste 3 avm yapmak tam bir saçmalık.
 • kadıköy kartal metrosunda hastane-adliye durağında inildiğinde ulaşılabilecek avm. şimdilik daha işler rayına oturmamış ama fena değil. yine de e-5 üstünde olması trafiğin yan yolunu kitliyor gibi. ayrıca otopark’ı da çok dar olduğunu söylemeliyim.
  ikea da nispeten küçük ama yine de olması güzel olay. haftasonu avm gezmek yerine ikea gezilir en azından.
  otoparktan çıkış rezalet ötesi. yokuşta arabayı kaydırıyorsanız arabayla gitmeyin. balata kokusundan burnumun direği kırıldı.
 • pendik-kadıköy arası e5 üzerinde açılan bilmem kaçıncı avmdir. sonra bu trafiğe neden çözüm bulunmuyor. e nasıl bulunsun?
 • ikea disinda hic bir artisi olmayan boktan avm.
  sirf istanbul'u nasil betona gomeriz diye yapilmis, beton israfi yerleske.

  annem ne zamandir ikea deyip duruyordu. bugun anneler gunu madem hadi kalk gidelim dedim.
  avm kismi facia. yemek kati deseniz kisin soguktan titrerken lokmanizin bir kismi tabaga dusmesi olasi. zaten ikea varken, yemek katinin pek sansi yok bence.

  ikea kismi ise ana baba gunu. avm kismi pendorya'dan hallice.
 • patlar burası. hiç bir derde derman olamayacak bir sürü küçük dükkan var. alışverişe çıkan daha büyük avm'ye gider. migros'u 2m küçük migros. foodcourt açıkhavada, insan cereyanda donuyor. sokağın köşebaşında olduğu için ikea'yı yemekhane olarak kullanırım, bir tek o işe yarar.