şükela:  tümü | bugün
 • az önce akp milletvekili ismail aydın'ın konuşmasında net bir şekilde ifade ettiği gerçek. özetle, "anayasa kutsal bir metin değildir. yeri gelince değişebilir. hiçbir madde dokunulmaz değildir. ilk dört maddesi de tartışmaya açık olmalıdır."

  kaynak: https://www.youtube.com/watch?v=mkmcootgv2y son 55 dakikasını (içinde bulunduğumuz dakikaya göre) izlerseniz bulabilirsiniz.

  daha sonra tekrar kürsüye çıkıp ilk dört madde hakkında
  "... ancak, bir hukukçu olarak teori olarak, anayasanın değiştirilemez maddesi olmasını kabul etmiyorum ..." demiştir.

  edit: tanım yaparken gerçek sözcüğünü kullanmama takılanlar olmuş. sizce mevcut iktidar partisinin desteklediği bir başkanlık sistemi olursa, ilk dört maddenin değiştirilebilmesi bir gerçek değil mi? gerçekten değiştirmeye yeltenmeyecekler mi sanıyorsunuz?
 • akp'nin anayasa değişikliğinde bilinçaltındaki planı gün yüzüne çıkartan bir söylem olmuştur. levent gök'ün de belirttiği gibi umarım mhp bu beyandan bir ders çıkartır, ileride kandırıldık dememek için...
 • referanduma gidilir ve evet çıkarsa çevremdeki tüm delikanlı geçinen mhp lilerin suratına tükürcem.....
 • desteklediğim akp önerisi.

  umarım laiklik ilkesi kalkar ve resmi dillere arapça eklenir.

  4 madde duracak diyen mhplilere ilik muhaliflere müstehaktır.
 • taaa 2004 de duymustum bunu isteyenleri. poliste izliyordu o vakit. teror destekcisi dedik gectik. simdi vekil dile getiriyor. dogru tercihler yapilmazsa olacaklarin gostergesidir bu durum. bahceli efendi ne aldida akparti saflarina gecti bilmiyoruz lakin gun gelicek devran donecek o vakit nasil hesap verecek cok merak etmekteyim.
 • (bkz: diyosuuuuun)

  boş laf. hodri meydan . varsa değiştirmeye kalkışacak buyursun denesin. görelim değişiyor mu değişmiyor mu.
 • eğer referandumdan "evet" çıkarda başkanlık sistemine geçilirse hergün karşı karşıya kalacağımız beyanatlardan sadece biri.

  şimdiden söylemekte fayda var referandumdan "evet" çıkarsa her şeye hazırlıklı olun arkadaşlar çünkü karşı oldukları değerlere hiç olmadıkları kadar rahat ve çok saldıracaklar. kendilerini ne rahatsız ediyorsa ortadan kaldırmak için ellerinden ne geliyorsa yapacaklar ve işin kötü yanı bunu yapma gücü ellerinde olacak.

  işte bu yüzden referanduma hayır !

  (bkz: hayırda hayır vardır)
 • anayasa hukukçusu kemal gözler'de usulüne uygun bir şekilde yapılırsa önce 4. maddenin sonra ilk 3 maddenin değişmesinin mümkün olduğunu söyler.

  tabi kağıt üzerinde böyle olsada, bir vapur kalkar anadolu'ya. bozulur tüm hesaplar...