şükela:  tümü | bugün
  • patrice desilets'nin ubisoft sonrası ilk oyunu. yapım, desilets'nin geçen yıl kurduğu panache digital games bünyesinde hazırlanıyor ve "third person action-adventure survival episodic game" olarak tanımlanıyor (çevirmedim valla, üçüncü şahıs vs. kasamam şimdi*). duyurulduğu toplantıda bir de teaser yayınlanmış ama henüz ortamlara sızmadı, yalnızca bazı detaylar ortaya çıktı, buradan ulaşabilirsiniz.
  • bölüm bölüm oynanacak olan üçüncü şahıs macera oyunu. tarz olarak survival ve kaynak yönetimi öğeleri olacakmış. oyuncu oyunun her bölümünde insanlık tarihinin en önemli anlarından bazılarına şahit olacak. bir nevi insanlığın evrim sürecini deneyimleyecek.

ilk bölüm dikelen insan homo erectus ile başlıyor. oyunun orijinal yanı aslında insan türlerinin diğer türlere karşı neden hayatta kalabildiği üzerine yorum getirmesinde yatıyor.

bu 2015 teaser'ı
  • fragmanıyla beni oldukça heyecanlandıran oyun. hadi hayırlısı*
  • müthiş lan dedirtmiştir. buna missilleme adem and eve how to fucking odyssey gibi bi oyun gelebilir.
  • game awards'ta atmosferiyle dikkatimi çeken oyun. biraz konusunu ve oynanış tarzını araştırdım, bu oyun çıktığında çok tartışılır. evrimi maymun-insan ideolojisinden ibaret zannedenler, bunlara laf anlatmaya kalkacaklar, kısaca buralar değerlenir.

ek olarak oyunun yapımcısı patrice desilets, orijinal assassin creed serisinin ve prince of persia üçlemesinin başında gelen yaratıcılarından. bu bile heyecanlanmak için bir sebep, oyunun 2019 yılında çıkması bekleniyor.
  • pustum bekliyorum.
  • çok ilgi çekici bir oyun, fakat sessiz sedasız yok olabilir.ne yapacaklar merak ediyorum.yapımcı kadroda çok tecrübeli
  • çok garip bir oyuna benziyor. ya çok pis sıçacak 10 üzerinden 3-4 puanlık bir oyun olacak ya da gerçekten efsane olacak. konu itibariyle muadili yok zaten başında patrice desilets gibi aşırı yaratıcı bir adam var. yaratıcılığını oyunun konusu ve dinamikleri itibariyle de görüyoruz.

ancak son açıklamalarına bakılırsa kendine has bir kitle yaratmanın peşinde çünkü oyun kolay bir oyun olmayacak e haliyle bütün gün fortnite oynayan yeni nesil bebeleri kendine çekemeyecektir.

bu arada pc'ye epic store exclusive olarak gelecekmiş. gerçekten bu kadar kısa sürede kendinden bu kadar nefret ettiren bir mekanizma daha görmedim.
  • soundtrack’ine şunu koymazsa eksik kalacak oyundur.