şükela:  tümü | bugün
 • basit yoga hareketlerine benzeyen harekelerin kesinlikle faydali olacagina inandigim, ancak 70 ya$ındaki adama da 30yasindaki gorunumu veremeyecegini dusundugum kitap..belki o canlilik enerji olabilir ama dı$ gorunusun degismesi pek inandirici degil...

  50li ya$larda deniicem..:>zaten bu yaslardan sonra tavsiye ediliyor..
 • peter kalder tarafından yazılan iki ciltden oluşan uzun ve sağlıklı yaşamı, hatta genç görünmeyi içinde anlatılan 5 ayin ile sağladığını ileri süren sağlıklı yaşam kitabı.

  arka kapaktaki tanıtım yazısı ;

  bu kitap genclik pinarinin kadim ve gizemli himalaya daglarina giden ve onu bulan bir adamın gercek öyküsüdür!

  binlerce yıl boyunca yasak tibet bölgelerinin derinliklerinde gizlenen kayıp manastır, büyük özenle korunan genclik sırlarına sahiptir. bu sır, uygulaması son derece kolay ama insanın yaşamını sonsuza dek değiştirme gücüne sahip olan beş kadim ayindir. bu kitap, manastırda yaşanan lamalardan öğrenilen olağan üstü sır hakkında yazılmış tek kaynaktır. kitapda açıklanan beş ayin, herkesin kendini çok daha genç hissetmesini ve görünmesini aynı zamandada daha büyük bir canlılık kazanmasını sağlayacak güce sahiptir.
 • bu kitaptaki ayinleri uzun suredir uygulayan birinin beyaz sac diplerinin siyaha donustugune sahit olmuslugumuz var. hakkaten de var. o yuzden cok da hafife alinacak bir tarafi yok yani kitabin. hatta herkes okusa yapsa, birbirine ogretse de yeni nesil soyle dinc, tembel olmayan, hareketli insanlardan olussa.
 • sabahları rahat uyanmayı sağlayan ve miskin miskin, uykulu dolaşmayı kesinlikle engelleyen hareket serisi. 21 tekrar tavan olup, bir süre sonra basit bile gelmeye başlıyor ama 3 tekrara göre de epey vakit alıyor. vücuttaki toksinleri de kesinlikle atıyor, ilk başladıktan sonra bir hafta boyunca idrar kokusundan anlaşılabilir, bir de elastikiyeti arttırır.
 • tarafımca 2,5 ay civarında uygulanmış ve etkileri oldukça sıkı bir biçimde gözlenmiş 5 ayin'in anlatıldığı kitap. özellikle uyku düzenleme ve enerji verme konusunda kısa sürede etkileri gözlemlenebiliyor. diğer etkiler için daha fazla zaman harcamak gerekiyor.
 • kitapta bahsedilenlerin hepsini uygulamak pek mümkün değil. zaten ayinler haricindeki kısmı herhangi bir sağlıklı yaşam uzmanınn söyleyeceği şeyler. ama ayinler tarafımdan düzenli bir şekilde uygulanmış olup, kitapta bahsedilen pozitif etkilerin hemen hepsi görülmüştür. bonus olarak da modern tıbbın iyileştiremediği gastritim geri dönmemecesine iyileşmiştir. tabi bu yöntemde bir mucize yok, insanın ömrünü vadesinin üzerine çıkarmayacaktır ama bu sürenin kalitesini arttırdığı bir gerçektir. olayın felsefesine çok bulaşmadan, herhangi bir grubun müridi olmadan münferit olarak yapılabilmesi ayinlerin en büyük artısıdır.
 • boyun ağrıları çektiğim bir dönemde kameraman bir abimin tavsiyesiyle başladığım ve kesinlikle yararını gördüğüm temel yoga serisi. bedendeki enerji noktalarını harekete geçiriyor.

  boyun ağrılarımın geçmesi bir yana, çektiğim diğer sağlık sorunlarını da hafifletmiş, saçımdaki beyazları siyahlatmasa da, inanılmaz hızlı (öyle böyle değil) uzamalarını sağlamıştır. (eh boya param arttı ama olsun)

  ilk kitabı piyasada 7-8 milyona bulunabiliyor. birçok arkadaşıma tavsiye etmenin yanı sıra alıp hediye etmişliğim bile var. binbir türlü diyet deneyip bir türlü kilo veremeyen bir arkadaşım diyetsiz 1 ayda 4 kilo verdi.

  bu arada meğersem türkiye'nin ünlüler kervanı bu kitabı çoktan keşfetmiş de halktan saklıyormuş
  http://arsiv.sabah.com.tr/…218b36b44d112b76940.html

  (bkz: siddetle tavsiye etmek)
 • 5 hareketi tamamladıktan sonra ılık yada serin suyla duş almanız tavsiye ediliyor.