şükela:  tümü | bugün
 • hem italya'da olsun, hem deniz kıyısında olsun, hem büyük şehir olsun, hem de venedik, cenova, palermo gibi turist patlamasına odaklanmamış olsun diyorsanız ancona sizin şehrinizdir.

  haa eğer gitmeden önce bir fikir sahibi olayım diyorsanız nanni moretti'nin oğul odası (la stanza del figlio) filmi tümüyle ancona'da geçer. çok ağlarsınız ama ancona'yı baştan aşağı görürsünüz.
 • roma'dan trenle 4 saat venedik'ten 6 saat olan italya'nın küçük sahil kenti. yaklaşık 100 bin nüfusa sahip ve şehir mussolini'nin yaptığı sahil merdivenleriyle kendini güzelleştirmiştir. 1 tane türk dönercisine sahip olup sosyalist bir belediye tarafından yönetilmektedir. ınsanları gayet yardımsever ve hoş görülüdür. venedik roma gibi pahalı değildir.
 • italya'da bir şehir. adriyatik'e kıyısı var, tam "çizme"nin baldırında yer alıyor.
 • italya 'nin en eski sehirlerinden biridir.ulkenin dogusunda, adriyatik denizi 'ne bakan kisminda yer alir. buyuk olcekteki limani sayesinde sehir ekonomisi cok hareketlidir.avrupa 'nin bircok sehrine tren seferi bulunan bir istasyona sahiptir.sahil kismi kalabalik ve gurultulu olsa da sehrin yuksek kesimleri sakin ve sessizdir. bircok tarihi esere evsahipligi yapan sehir roma medeniyetinin tum izlerini tasir.
 • 25 saati bulan bir gemi yolcuğu sonunda vardığımız yüksek, dingin ve güzel italyan kenti. şehir merkezi hayli hareketlidir ve sıcacık bir havası vardır, her düzlüğün sonu bir piazza'ya çıkar, küçük pizza dükkanlarında harika margaritalar yapılır.
 • limanı çok önemli bir hub'dır. dev gemilerinin taşıdığı tırlar, otobüsler ve seyahat araçları her gün inanılmaz bir trafik oluşturur. sırtını limanına yaslamasına ve bekleme zamanlarında turistlere kendini gösterme şansına sahip olmasına rağmen turistik değildir. tek numarası şehre tepeden bakan katedrali ve bu katedrale çıkmak için yürünmesi gereken dar ve romantik taş sokaklarıdır. yaz gecesi halkı don atlet kapıların önünde oturur ki bu yönüyle türkiye'yi andırır. her şeye rağmen akdeniz'in sıcaklığı ve vurdumduymazlığı vardır havada. bir şekilde yine orada olmak o dertsizliği yaşamak isterim.
 • igoumenitsa'dan venedik'e doğru seyahat ederken, yaklaşık 18 saatlik bir feribot yolculuğu sonrasında limanına yanaştığımız güzel şehirdir. yaklaşık 1 saat boyunca feribottan, adriyatik'e gömülmeye hazırlanan kıpkırmızı güneşin karşısındaki ancona'yı seyrettim. hayatın ne denli güzel olduğunu anladım o 1 saatte. sonuç olarak beni kendine aşık etmiş, adriyatik'in kıyısındaki güzel şehirdir ancona. bir gün mutlaka ziyaret edeceğim. bu arada bu da şehri izlerken çektiğim fotoğraf. muhteşem değil mi?
 • interrail biletiniz var ise patrastan aldığınız 10 avroluk biletle 22 saatlik bir yolculuk ile varılabilen italya liman kenti.
 • roma'ya trenle uc saat uzakliktaki italya sehri. superfast ferries 'ten inersiniz, martilar selamlar sizi, bir dilim margarita yersiniz ve omrunuzun ilk roma aksamina dogru yol alirsiniz.
 • her hafta kurulan müthiş bir pazarı vardır. harika ayakkabılar ve kazaklar satılır. gürültülü, pazarlıklı, muhabbetli...