şükela:  tümü | bugün
 • ankara'nin eski zamanlardaki isimlerinden biri.
 • anadolu'ya (eski frigya civari) gelen celt*ler parali asker olarak pontus devleti yaninda misirla savasti... misirlilari denize doktuler ve gemilerinin ¢apalarini sehirlerine getirdiler... celt dilinde ¢apa anlamina gelen "ancyra" koydular sehrin ismini...
 • ankara konurda bulunan bir dükkan..içinde kitap hediyelik eşya kıyafet yüzük cd tarzı herbirşey wardır...
  hoştur bakılmalıdır en azından
 • kavaklıdere'nin kalecik karası'ndan üretilen yeni şarabı*... taze meyve, kiraz, nar ve hafif baharat kokularıyla bezeli... parlak & canlı kırmızı renk...*
 • isim oldugu sarap, tavsiye edilesidir. kocabagın kapadokyası gibi dille sevisir.
 • eski yunanca capa demektir. sehrin ismi de antik dönemde bir tapinakta saklanan altin bir capadan gelir.
 • kırk yıllık bir ankara aşığı olarak salt adından dolayı bile beğeneceğim, ama tatmanın izmir'de kısmet olduğu lezzetli şarap.
 • ankara'da yayınlanan haftalık ücretsiz bir gazete. "ancyra'dan ankara'ya ankaralıyız" şeklinde bir başlığı var. başkent muhtarı adıyla, ismet solak köşe yazıyor. 1 temmuz itibariyle 15.sayısı çıktı.
 • ankara'da çıkan ama kannımca ankaralılar tarafından çıkarılmayan bir yerel gazete. yoksa niye ankara hakkında hiçbir bilgi vermeden ankara gazetesi olduklarını söylesinler ki? ücretsiz olarak dağıtıldığından her haberi ayrı bir reklamdır, reklam içermeyen bir adet haber bulamazsınız.

  editör namında yazı yazan göksel polat'ı okursanız gülmekten karnınıza ağrılar girer. geçen sayıda; ilk olarak bir yerel gazetenin şehirde olan bitenlerden insanları haberdar etmesi gerektiğine, belediyenin çıkardığı gazetenin propaganda amaçlı olduğuna değinip hemen ardından ancyra'nın bu konuda yerini belirterek gelecek sayıdan itibaren "faturalı falcı olarak da bilinen ankara'nın ünlü medyumu cihan"a gazetede yer vereceklerini anlatmıştı. (yarılma molası). hemen ardından da "mustafa kemal atatürk'ün başkenti ankara" gibi tanımlarla yahşi bir üslup üstlenip ankara'da çankaya dışında içki yasağı olduğuna parmak basıp ankara'da olanlardan halkı bilgilendirmemenin cumhuriyet'e sahip çıkmamak olduğundan dem vurmuş.
  bekliyoruz ki gelecek sayılarda faturalı falcı medyum cihan, ileriki ayların ankara haberlerini versin, bilgileri önceden alalım... (yarılarak ölme molası)

  bu şehirde gazete ankara var. gerisi boş. bu gazeteye de gazete diyenler ya çankaya'da, gaziosmanpaşa'da gazeteye reklam(ropörtaj) verenler ya da 2-3 sayfadan fazla 50 sayfadan az kağıt parçalarına gazete diyenlerdir. şahsen resimlerine bakmak bile sıkıcı geliyor...