• oto-park.com sitesinde arac testleri yapan zat-i muhterem.

bazi testlerinde okul(itu) kampusunde fink attiklari gorulmus, ucak-uzay fakultesinin ucaklarina selam cakmaktadirlar. sirf bu yuzden sempatim var kendilerine.
  • çok mantıklı bir şekilde, konuların tam bamtelini yakalayarak biraz da -ingiliz stili- espri anlayışıyla anlatım yapabilen bir test sürücüsü, editör.

bana en komik gelen hali ise, videolarının başında konuşmadan otomobilin herhangi bir kusuruna yaptığı göndermelerdir. e tabi bunda kendisini avea'nın fasulye karakterine (erdem yener) benzetmemin de etkisi az değildir.

(bkz: top gear)
    (bkz: fifth gear)
  • bundan böyle sadece mehmet çetin olarak anılacaktır.

eheheh gündem esprisi de yaptım oley. çok tok, çok rafine ^,^
  • kendisine biraz ekonomik destek verilmesiyle birlikte tv'deki otomobil incelemeleri konusundaki en tarafsız duayenlerden birisi olacaktır. zira yorumlamaları, analizleri tam anlamıyla mükemmeldir. kankası sinan ile birleştiğinde, analizlere extradan gırgır şamata havası gelmekte birbirlerini çok iyi tamamlamaktadırlar.
    incelemelerini izleyebileceğiniz link ne demek istediğimi anlayacaksınız.
  • otomobillerin sürüş dinamiklerini tarif edişi vedat milor'un yemeklerin tatlarını tarif edişi gibi olan adam.
  • beğendiği hemen her araç için ''çok rafine'' tanımını kullanan kişi.
  • saçma teknik verileri kullanmak yerine kullanıcı odaklı , tarafsız yorum ve gözlemleriyle otomobil severlerin gözüne girmeyi başarmıştır. sohbet tadındaki test videolarını izlemek ayrı bir keyftir.
  • testlerde sık kullandığı "rafine" terimini toyota auris testinde gayet anlaşılır bir biçimde izah etmiştir:

http://youtu.be/--_tgapos68?t=20m36s
  • gayet samimi içten test editörü.sinanlı videoları gırgır severek takip ediyoruz.
  • e55 ile m5'i testinde kendi arabasının eksilerine karşı sürekli bir savunma durumunda. yahu tamam herkes kendi arabasına aşıktır ama bazı sözleri kompleks yüklü, itici.
hesabın var mı? giriş yap