şükela:  tümü | bugün
  • cok ilginc album isimleri olan bi grup..;
    allotropic/metamorphic genesis of dismorphism

the simetry of i the circle of o

dynamic gallery of thoughts (en normali bu sanirim)
  • dynamic gallery of thoughts albumunu dinledim bu grubun pek bir ozelligi yok kendi halinde bir müzikleri var kimi zaman agresif kimi zaman durgun september adlı sarkıları huzun bir doom metal parcasi gibiyken kärsimyksien vaaleat kädet parcasi pure black tadinda bir sarki.böyle bir şey işte.ama benim favorim dark wave tadindaki mikrobotik fields ur åldrig saga och sång şarkıları.track 5 de yer alıyor albumde.
  • sarki ismi soylemektense track numarasi söylemenin daha basit oldugu grup gibi gözüküyor.
  • wave 1995
    mare liberum 1996
    dynamic gallery of thoughts 1998
    ...and oceans vs. bloodthorn war vol. i 1998
    the symmetry of i, the circle of o 1999
    a.m.g.o.d. (allotropic/metamorphic - genesis of dimorphism) 2001
    cypher (insect angels & devil worms) 2002

olmak uzere yedi albume imza atmis basarili grup.
  • org u çok fazla kullandıkları yetmez gibi son albümde iyi sıçıp sıvıran black metal topluluğu.
  • 2020 çıkışlı cosmic world mother albümleriyle çıkarıp masaya koymuş finli grup. daha önceki yazılanlardan anladığım kadarıyla vasat bir oluşumlarmış sanırım, zaten diğer albümlerini de bilmiyorum ama kendilerine her ne oldu ise çok güzel olmuş. bu yılın en iyi metal albümlerinden birini yapmışlar. artık 18 senenin beklemişliği mi dersiniz yoksa vokallere finntroll insanı mathias lillmans, klavyeye eski alghazanth klavyecisinin gelmesi mi dersiniz bilmem. bildiğim bir şey var, o da albümün senenin en iyilerinden olacağı.
  • 18 yıllık aradan sonra cosmic world mother albümüyle beton gibi geri dönen topluluk. geleneksel symphonic black metal imzaları elektronik/endüstriyel faktörü daha ağır basan modernize melez bir türe evrilmiş ki türün fazla fanı olmayan beni bile albümün içine çekmeyi başarabilmişlerdir. nasıl olmuş diye bir parçasını dinleyeyim demiştim halbuki.