• cannibal corpsevari bi quote ya da track name denebilir..
  (bkz: cannibalism)
 • yine 'yeralti zenginligi' kabilinden, texasli, karanlik, depresif bir grup.. biri self titled, digeri de madonna isminde iki albümleri var..
 • texas'in hip sehri austin cikisli bir rock grubu. 2002 cikisli ilk major label * albumleri source tags and codes, simdiden elestirmenlerin gozdesi, muhtemelen yil sonu listelerinde epey karsimiza cikacak. ozellikle ilk iki sarki** ve albumu kapatan albumle ayni adi tasiyan sarki, bu yil * dinledigimiz en guzel rock sarkilarindan.
 • 3 albume sahip,ikinci albumleri madonna ve son albumleri source tags and codes zevkle dinlenebilecek olan 94'te kurulmu$ emo grubu.

  edit: kabul etmeliyim ki kendilerine emo demekle hata etmisim ama yukariyi editlemeyelim ki asagidaki entryler oksuz kalmasin..
 • (bkz: worlds apart)
 • yine çok çılgınlar, çok melodikler, kısıtlanmamış işlemler, güzel denklemler
  worlds apart'dan: "look at these cunts on mtv, cars and cribs and rings and shit, is that what being a celebrity means...."
  bi de bunları geçmiş olmalarını dilerdim.
 • grubun tam adı
  "the clouds that fondle jagged crags and raging storms conspire and you will know us by the trail of dead"
  olduğundan kısaltılmasına pek $a$mamak lazım.
 • 1994 yılının sonlarına doğru jason reece ve conrad keely tarafından kurulam grup en başlarda dua olarak kariyerlerini sürdürseler de daha sonraları kevin allen ve neil busch'u da bünyelerine kattılar. ilk albümleri trance syndicate plak şirketi ile 1998 yılında çıkardılar. daha sonra yetenekleri fark edildi ve birçok müzik listesinde üst sıralara kadar ulaştılar. grup elemanları her fırsatta canlı performansların ve konserlerin onlar için albüm satmaktan daha önemli olduğunu söyler; çünkü dinleyiciler ile etkileşim her zaman ön plandaymış onlar için.
 • bir röportajlarında, “herkesi kafaya almayı seviyoruz, bu bir eğlence” diyerek isimlerinin maya ilahilerinden geldiğini uydurduklarını belirtmişlerdir. “ethan vanderpool's research of the mayan trail of dead” isimli atmasyon bir kitaptan alıntılarla, 1890 yılında meksika’da maya piramitlerinde keşif yapan bir gezginin bulduğu kutsal metinleri çözdüğünü belirtip, eski fotoğraflarla süslemişlerdir hikayeyi.

  sapına kadar teksaslı olan grup bugünlerde “aslında biz britanyalıyız” diye dünya kupasında ingiltereyi destekliyorlar. böyle de şebek yanları olmasına rağmen süper müzik üretiyorlar, her notası hesaplı, gökyüzüne boş nota göndermiyorlar. the who geleneğini yaşatmak için illa her konser sonunda müzik aletlerini parçalamak gibi bir huyları var. ayrıca:
  http://www.trailofdead.org/
hesabın var mı? giriş yap