şükela:  tümü | bugün
  • her ne kadar suçlar bireysel olup derneğin zan altında bırakmasada sessiz kalınması büyük rezalettir.

biz konuşuruz, biz hallederiz aman duyulmasın zihniyeti bu, kimseye hayır getirmez.
  • (bkz: ahde vefa)
  • şu dönemde yaşayan hemen hemen her kadın hatta her erkek buna benzeyen giriş cümlelerini yılda bir defa duyar. evet, taciz edilmeye alışkınız fakat ben giriş ve gelişme kısmı ile ilgilenmek istiyorum. dernek başkanının malum olaydan haberinin olup susması iddiaaı gerçekten yenilir yutulur türden değil. bu gibi olayların yaygınlaştığını ve bu tarz konuşmalar yapmanın normal olduğunu savunan bir kesim var. değil abi, sizin bir insana bu cümleleri kurmanız özgüven değil, dümdüz tacizdir. sabah sabah yükselmeden gideyim.
    hukuki süreç hakkında bilgilendirmek için yeşillendirin arkadaşlar.
  • anlatılan olay doğru ise vahimdir ve üzerinde önemle durulmalıdır.
  • neden buraya yazar bir insan:)

artık bu gibi olayları okuduğumda inanasım gelmiyor. sadece pozitif ayrımcılık yaparak hemcinsimin böyle bir rezaleti yaşamış olması ihtimalini göz önünde bulundurarak yazıyorum bunları.

sevgili kardeşim büşra, bahsettiğin o çirkin imalar ne yazık ki hepimizin(kadınlar) her gün karşılaştığı ya da karşılaşması muhtemel olan oldukça çirkin olan durumlar. ha bu durumun yaygınlığı bu olayı haklı kılmıyor o ayrı. ben senin yerinde olsaydım eğer o kişiye haddini bildirir bana o çirkin imaları yapmasına fırsat vermezdim bu bir. sen ilk olarak dernek başkanına bu durumu bildirmişsin. o da hiç bişey yapmamış. aslında dernek başkanının yapabileceği bir şey yok bence. ama hadi küçük bir dernek herkes birbirini tanıyor bağlantılı vs. gibi düşünürsek haklısın dernek başkanının o kişiyle gerekli görüşmeleri yapmış olması gerekir. kaldı ki konuşmadığını nerden biliyoruz? belki de konuştu gerekli uyarıları yaptı, bunu bilmeden haksız yere konuşmak iftiraya girer diye düşünüyorum. iftira demişken ve beni asıl rahatsız eden cümlen "derneğe kim daha çok para getirirse o kadar fazla kızı taciz eder" aslında sen farkında olarak ya da belki olmayarak derneğe para yatıran herkese iftira atmış oluyorsun. bu da kanunen takdir edersin ki suçtur. ikinci olarak hadi böyle bir şey başıma geldi bu kişi benim tüm uyarılarıma rağmen bana o çirkin imalarda bulunmaya devam ediyor, yapacağım yegane şey en yakın karakola gidip elimdeki mesaj ya da ses kaydı ya da kendi ifadelerimle şikayet ederdim.

anda'yı ben 01.12.2019 uludağda kaybolan dağcılar mert ve efe'nin arama çalışmalarında göstermiş oldukları gayretleriyle tanıdım. kendilerinden ödün vererek o kardeşlerimizi dinlenmeden kurtarmaya çalıştılar ne yazık ki kurtaramadılar fakat bu kadar küçük bir derneğin böylesine bir gayretle çalışması beni çok etkilemişti. daha sonra 24.01.2020'de elazığ'daki depremde afad ve anda'nın çalışmaları hepimizin bildiği üzere takdire şayandır. bu anlamda anda'nın bu gibi çalışmalarını görmezden gelmek çok büyük bir haksızlık olur. anda ismini daha yeni yeni duyurmaya çalışırken kişisel olarak yaşanılan bir olaydan kaynaklı derneği suçlamak beni rahatsız etti açıkçası.

kişisel olarak yaşanılan bir olaydan bir derneği sorumlu tutmak ne kadar doğru bilemedim.
  • isminde meymenet olmayan dernektir. oyle arama kurtarma mi olur anda vefa.