şükela:  tümü | bugün
 • in flamesin daha once dark tranquillity uyesi olan vokalisti. inanilmaz bir kabiliyete sahiptir. alir goturur bi yerlere.
 • yazdığı sözlerle ve kendine özgü mükemmel vokal tekniğiyle gönüllere taht kuran eski dark tranquillity şimdiki in flames vokalisti. only for the weak adlı in flames parçasında olağanüstü güzellikte vokal yapmıştır.
 • vokal studyoda filan harbi superde, uzun süren live'lerde sanki biraz zorlaniyor gibi bir hava yaratti bende, bilmiyorum..
 • the jester race daki vokaliyle reroute to remain deki vokali arasında ilk dinleyişte anlaşılmasa da dağlar kadar fark olmasına rağmen yinede kalbimizdeki yeri ayrı olan vokalist.....
 • dark tranquility, ceremonial oath ve en sonunda* in flames'in vokalistliğini yapan eşek kişi. diğer çalışmaları opeth'in my arms your hearse albümü; bir yığın isvecli - norvecli grubun prodüktörlük işleri; ıvır, zıvır.. ve dahi passenger olarak sıralanabilir. (hatta bir aralar mimarlık egitimi bile almış olabilir bu adam, fekat yanlış yönlendirme olmasın, kesin demiyorum..)

  neise sonuç itibariyle, şu bakınızı* koymadan da aha şurdan şuraya gitmeyeceğim bir hayvanevladıdır bu anders, candır, ciğerdir, bi denedir evet; duygusallığı melodilere dökebilme yeteniğine kurban oldugumun eşşek kafalısıdır,

  "hastasıyım ulan!" demeye elimin üşendiği.. sesine yandığımın hede hödösudur..
 • reroute to remainde denediği değişik vokaller nedeniyle (ki bu değişimin temeli colonyye dayanır bence) kimileri tarafından eleştirilen vokalist.
  reroute to remaindeki nakaratların ve vokal melodilerinin catchy olması konusundaki eleştiriye şu yanıtı vermiştir;

  "böyle catchy nakaratları daha çok seviyorum. olay aslında tam olarak şu; çok fazla brutal+scream vokal olduğunda, (eski albümlerdeki gibi yani), şarkıyı melodikleştirmek için vokalin arkasında gitar melodileri koyuyorduk, ama şimdi bazı gitar melodilerini kaldırdık, onun yerini benim vokalim aldı. yani melodi gitarlardan vokale geçti."

  e andersim fridenim, power metalmi yapıyorsun ki melodileri daha çok vokal ile veresin, insanların in flames'i dinlemesinin nedeni jesper+bjorn'un o mükemmel gitar melodileri, riffleri, soloları değilmidir? vokal melodisi istesem gidip hansi kurschi, tobias sammeti , matthew barlowu dinlemem mi ben?**
 • in flames/gardenian projesi olan passenger adlı grubun sound tarifine "`catchy vokaller ve nakaratlar" ibaresinin eklenmesinde tek sorumlu olarak gördüğüm insan.
  scream vokalinin, brutal ve clean vokaline göre çok daha süper olduğunu düşündüğüm kişi.
 • dark tranquillity çatısı altında (skydancer'da) yaptığı vokal ile şu son sıralardaki vokali karşılaştırıldığında "oha be anders, vokal olayını yarmışsın" denilesi şahsiyet. skydancer'da çok boktan bir performans sergileyip "iyiki mikael stanne geçmiş dt'nin vokallere" dedirten insan.
  mikael stanne, bu herifin ağzına vermektedir mütemadiyen. ancak yine de başarılı vokalist.
 • ayrıca passenger adlı gruptaki performansı da dikkate alındığında düz vokalini clayman ve reroute to remain'den sonra iyice geliştirmiş olan vokalist.
  belirtmekte yarar var ki, mikael stanne, anders friden'e düz vokalde de koymaktadır. ancak yine de başarılı vokalist. *
 • dimension zero'nun son albümü this is hell'in de prodüktörüdür bu herif.