şükela:  tümü | bugün
2031 entry daha
  • porto maçında çok koştu, çok çalıştı. golünü de attı. biraz şanslı olsa 2 tane de asist yapardı. böyle devam et.
  • bu sezon bambaşka oynuyor aman nazar değmesin.

artık öyle sadece gol anlarında ortaya çıkan bir oyuncu değil.
  • bu adama portekizliler ne ettiyse artık iç dış farketmiyor portekiz takımı görünce gözünü kan bürüyor, mutlaka şapkadan bir tavşan çıkartıyor.
  • böyle oynamaya devam ederse sezon sonu ayrılmak zorunda kalacağımız futbolcu...
  • ilk defa sırtı kaleye dönük de top oynayabileceğini göstermiş, orta sahada pas alışverişine katılmış, çıkıp golünü de atarak takdirimi kazanmıştır. kendini daha çok geliştirmesi dileğiyle.
  • sol ayağının avantajını adam eksiltmelerde bu maçta çok iyi kullandı, savunma durumundaki futbolcu tereddüt edip sağ ayağa göre kendisinin pozisyonunu ayarlıyor ve talisca vücudunu koyunca adam ters tarafta kalıyor. talisca'nın aynı bu şekilde ileriye doğru oynaması, ileriye doğru adam geçmesi gerek.
  • dünkü porto maçının ilk yarım saatinde çılgın atmıştır. topla ilerlemesi, sağa sola deplase olması, oyunu açması ile büyük takım oyuncusu gibi oynadı. golünü de attı. sonra hem biraz yoruldu, hem de küçük bir sakatlık geçirdi, sanırım kaburgalarından, ondan sonra daha gizlendi, bölüm bölüm oyuna girdi. ama yine de onu izlemek her zaman çok büyük keyif, resmen heyecan veriyor..
  • daha 10 gün önce koşmuyor etmiyor, hayalet denerek itin götüne sokulan klas top tepicimiz.

kanıtlarla gelicem demiştim değil mi? ahanda kanıt. maçın en görünen, porto'nun maçta tek top yapan defansif orta sahası (box-to-box, 8 numara diyelim biz ona) ile arasındaki karşılaştırma. doğal olarak brahimi'nin 2/3'ü kadar pas yapmış. ancak asıl dikkat çekmek istediğim nokta bunun dışında defansif alanlar da dahil brahimi'den her alanda üstün oluşu.

alın size hayalet talisca versus brahimi:

https://pasteboard.co/gkjcf6h.jpg
  • şaka maka kim bu adama koşmuyor dedi lan? ben ilk lig maçından beri izliyorum, beşiktaşın sahadaki en ciddi fiziki mücadeleyi veren ismi. kemik gibi oynuyor. dinamizmini konuşturuyor. bu yıl frikikleri bozulmuş gibi ama yakında koyar bi tane frikikten aklınızı alır.
365 entry daha