şükela:  tümü | bugün
 • brooke shields (bkz: brooke shields) ile bi donem takildiktan sonra formdan du$en tenischi.ve ayildiktan sonra da grand slam kazanan adam.aslında oole bi kadinla chiktiktan sonra performansın du$mesi kadar doal bi$e yok ama.......
 • brooke shieldsla tanışmadan önce #1 iken sonra ilk ondan bile düşmüştür, şu anda steffi grafla beraber...
 • (bkz: gogus kili)
 • (bkz: steffi graf)
 • 1970 dogumludur ve 1.80 boyundadir. iran asillidir. 45 tane sampiyonlugu vardir. servisleri en iyi karsilayan tenisci olarak bilinir. avustralya acigin mudavimlerindendir ve en iyi performansini orda sergiler. servisleri yavas ama tekniktir, mac basina ace ortalamasi dusuktur. sakatliklardan cok cekmistir. fazla ilgili olmayanlar onu brooke shields ile evlenmesinden sonra tanimis olsalarda pete sampras ile birlikte nike'in 20m dolarlik anlasma yaptigi teniscidir (vakti zamaninda). eskiden sacinin uzun oldugu ve t-shirt degistirme rituelinin cok oldugu maclarda bayanlarin sevgisini toplamistir. wimbledon turnuvasinda beyaz renk harici bir giysi giyen (siyah sort) ilk kisidir ve yetkililer bari beyaz cizgileri olsun diye eziklik gostermislerdir. kortlarin asabi cocugudur. en sevdigi hareketi havadan gelen yavas bir topa yere dusmeden vurmaktir. kortta sempatik hareketleriyle seyircinin destegini alir. antrenoru brad gilbert'tir. sevgilisi steffi graf'tir. butun grand slam'leri kazanan 6 kisiden biridir.
 • avustralya acigi 3 defa kazanmistir sonuncusu 2001 olmak uzere.
 • hastasiyim kupesinin
 • kurallara uymayı sevmeyen, uzun sacıyla, kupesiyle, kirli sakallarıyla en guzel cicilerini giymiş cillop wimbledon erkeklerinden olmadıgını kanıtlamıs, otoritelerin tepkisini almış tenisci. steffi graf'la beraber (sevgili olmadan once) kortların en zekileri arasında gosterilen, hatta steffi graf'ın ben sevgilimin beni izlemesini istemem mantıgını da yerle bir eden adam.
  anasının kuzusu brook shields'in de kendisini bulmasını saglayıp, silkeleyip kendine getirdi bir de.
 • pete sampras ile new york sokaklarinda tenis oynadiklari bir reklam vardi*... sonunda otobus ee yeter diyerek sahanin ortasindan gecip giderken bizimki tenis topunu* otobusun camindan sektiriyordu...
 • tenisin tutucu kesimi (120 yıldır en az kural ve ritüel değişikliği yaşayan, en muhafazakâr spor dalı olan tenisin, seyirci ve otoriteleri de tutucu oluyor doğal olarak) tarafından uzun bir dönem "tenisçi değil soytarı" olarak nitelendirildi.
  oysa ki jean şortu, pembe taytı, renkli t-shirtleri, uzun saçları; hepsinden önemlisi ilginç hareketleriyle gençliğin beğenisini kazanmayı başardı.
  çift el backhand ve servis karşılayarak passing shot ile puan alma en güçlü özellikleri. maç içinde istikrarını koruyamıyor zaman zaman.
  sampras gibi gereğinden fazla soğukkanlı oyuncular değil, agassi gibi renkli ve ilginç oyuncular dünyaya tenisi sevdirecekler.