şükela:  tümü | bugün
  • çok yetenekli insanların genelde düştüğü stratejik planlama hatasının yeni bir kurbanıdır kesinlikle,
    cebinde iki tane 50 lik smacı olan bir yarışmacı, bunlardan birini ilk turda harcarsa zaten kendisini baltalamıştır,

tıpkı josh smith gibi, çünkü o da aslında 50 alacağı faul çizgisinde çift el smacı nerdeyse üçlük çizgisinden denemek için seyiriciyi motive ederse sonu budur, bunun kaçışı yoktur,

oysa nate kardeş (hem boy hem yaş olarak küçük benden, kardeş dememde sakınca yok umarım) ne yaptı, en akıl almaz smaçlarını sona sakladı, tamam belki bunları yapmak için birçok kez denemesi gerekti, ama sonuçta yapmayı başarıp ödülü kaptı.
  • ikinci 76'cı a.i. ! 2006 allstar rising stars slam dunk yarışmasının insanüstü runner-up ı (gönlümüzce unutulmaz şampiyonu). akıllara zarar bir mükemmellik ve rahatlıkta yaptı smaçlarını. arkadaşlıklarını kıskandığım allen iverson'la yaptıkları efsane smacı anlatmak yetmez zaten de ben şahsen zaten iguodala'nın sıçrayıp da iverson'a panyanın arka ortasını gösterip "right here" dediği yerde 10 puanı çoktan hazırlamıştım. yine bir smaçtan sonra iverson'la yaptıkları rocky balboa* sevinç gösterisi de sempatikliğin doruğunda acayip neşeli bi kutlamaydı, valla insan değil bu zenciler. seyrettikten sonra kendimden, giderek büyüyen göbeğimden tiksindim. korku verici bir fizik kondisyona sahip bu müthiş atlet, evet bence bu all star haftasından sonra karizmasını en çok arttıran isimdir iguodala, ve formunun sürdürürse de most improved player of the year gelebilir.
  • nba all-star weekend 2006'ya dair en heyecan verici şey. tüm zamanların en psikopat smaçlarından birini nate robinson kadar iyi satamadığı için kazanamadı, olsun.

bir de, kaybettiği açıklandıktan sonra allen iverson'ın gülerek "we wuz robbed" (bush'un daha az oy aldığı halde al gore'u geçişine ve bunu illegal yollarla yapmasına verilen tepkinin sloganı bu, aynı zamanda spike lee'nin de bu konu üzerine çektiği kısa filminin adı) diye bağırışı da var, o da eğlenceliydi. çok yaşayın siz, a.i.'lar...
  • omuzları ve kolları* çok sağlamdır bu arkadaşın..
  • allen iverson'ın "eve dönüş" maçında ilk yarı itibariyle sazı eline alan oyuncu olmuştur. ilk iki çeyrek 18 sayı atarak kariyer rekoruna göz kırpmasını geçtim, ikinci çeyrekte süre dolduktan hemen sonra kendi potasının altından attığı bir basket var ki takım olarak ne kadar konsantre ve gaz olduklarını belki de en iyi o özetliyor. samuel dalembert hayvanı da 19 dakikada 6 blok yapmış, ikinci devreyi bekleyenler arasında.

tam saha basketi için:
    http://www.youtube.com/watch?v=g5qcxdk9rc8
  • twitter'ındaki "we can't get youtube over here" serzenişiyle internette sansüre hayır kampanyasına göz kırpmıştır.
  • takas edilmesi artık an meselesidir.
    http://www.realgm.com/…uldnt_be_surprised_by_trade/
  • caron butler'ın sezon sonuna kadar sakat kalacak olması itibariyle, dallas'a takası ciddi ciddi konuşulan forvet.
  • steroidle bile zor kazanılacak kadar hayvansı kol ve omuz kaslarına sahip basketbol oyuncusu.
  • bu eleman smaç sonrası en çok yere düşen nba oyuncusudur. orta kulak problemi vardır belki..