şükela:  tümü | bugün
 • yemek yapmayı seven hollandalı sempatik kemancı.

  cnbc e'de bir konseri sonrası yayınlanan web sitesi adresi yüzünden sitesine yağan yüzlerce sevgi mesajından dumura uğramış "eyvah türkler geliyor*" diyerek ana sayfaya özel teşekkür yazısı koymuş bir kişidir.
 • cnbc'de yayinlanan konseri sonrasi hakli olarak insanlari sapittirmi$ bir ki$idir bu, ki konserdeki seyirciler bile yerlerinde duramami$, hoplayip ziplayarak salonda gezinmi$ ve hatta kudurup uzun bir sira halinde halay cekenler bile gorulmu$tur. sahne performansi deh$et adamin..
 • yeni çıkardığı albümüne ''the flying dutchman'' * adını veren usta müzisyen. 1949 yılında doğmuştur, 1954 yılında keman dersleri almaya başlamıştır. bu müziğe duyduğu tutkunun hiç şüphesiz en önemli sebebi babasının senfoni orkestrası şefi olmasıdır. 20 yılı aşkın kariyeri boyunca sayısız konsere imzasını atmıştır.

  kariyeri boyunca kazandığı ödüller :

  arjantin - platin plak
  belçika - ikili platin plak
  kanada - altın plak
  şili - dört platin plak ve 1999 yılının en çok satan albümü
  kolombiya - altın plak
  çek cumhuriyeti - altın plak
  danimarka - altın plak
  almanya - platin plak
  hollanda - 8 kez platin plak
  ispanya 3lü platin plak
  isviçre - platin plak

  kaynak : http://www.andrerieu.com/
 • johann strauss orkestrasinin flemenk sefi. ayni zamanda saglam da bir violin virtuozu. yonettigi konserlerde dinleyicilere surekli maymunluklar yaptirarak interaktif bir ortam yaratmaya calisan ve basarili olan rieu biraz o bakimdan ibrahim tatlises'i andiriyor. ama sac stili seciminde beethoven yerine yonettigi orkestraya adini veren strauss'tan alsaymis fena mi olurmus?
 • (bkz: akim camara)
 • poliushko polie'yi ondan daha guzel yorumlayanina ben rastlamadim.
  buyrun: http://www.youtube.com/watch?v=roirqoghpuc
  (bkz: polyushka polye)
  not: asil yazilisi poliushko polie oldugu halde neden bizim sozlukte polyushka polye diye yaziliyor anlamadim..
 • klasik muzik konseri nasil yapilmalidir sorusuna en iyi yanit verebilecek insan su ana kadar gorduklerim icerisinde.
  (bkz: #12604805)
 • cnbce'de de yayınlanmış olan konseri 2001 yılında royal albert hall'da verdiği konserdir. bu konserde gerek kendisinin gerek orkestrada yer alan elemanların performansı süperdir, kimisi şarkı esnasında kalkıp oynamaya başlar, sonra rieu kızınca geri otururlar. seyirciler de rieu'nun enerjisine eşlik edince gerçekten güzel görüntüler ortaya çıkar. (sirtaki ile herkesin coşması eğlenceli, auld lang syne'da ise herkesin kol kola girmesi duygusal sahneler yaratmaktadır.)

  sonuç olarak konseri paylaşım ortamlarında bulmak mümkündür, mutlaka izleyiniz ve izlettiriniz. (tabi tanıdığınız herkesin "lan klasik müzik konseri izlenir mi bi git" şeklindeki tepkilerine de hazırlıklı olunuz)
 • en romantik parçaları yorumlarken bile yüzünde esprili, muzip bir ifade vardır.
 • royal albert hall,maastricht ve newyork konserlerini bilumum paylaşım programlarında bulabilirsiniz bu süper adamın..özellikle royal albert'daki konseri tek kelimeyle efsanedir.özellikle finaldeki olay bambaşka bir şeydir.newyork'taki konser ise bir zenci karnavalına dönmüş olsa da eğlencelidir.maastrich ise tam bir müzik şölenidir diğer ikisine göre en "normal"idir.
hesabın var mı? giriş yap