şükela:  tümü | bugün
 • 23 şubat 1984 san francisco doğumlu boksör. 1.83 boyunda ve yaptığı yirmi altı dövüşün tamamını kazanmış. bunlardan on dördü nakavt.

  ukteyi slimcharles diye biri vermiş.
 • allahın adamı.

  triple g ile ne zaman dövüşecek acaba, merak ediyorum.

  ringlerde özlediğimiz rekabeti yaratabilecek bir adam.

  (bkz: son of god)
 • bu gece hayatının en önemli maçına çıkacak olan boksör eğer kovalev gibi bir canavarı yenebilirse yaşayan endominant boksör olarak görülebilir golovkin ile birlikte ...
  boksu golovkin kadar zevk vermesede tarihin en iyilerinden biridir bu olimpiyat şampiyonu koca yürekli adam ...
 • az sonra kovalev tarafından patates edilecek olan rakiplerine attığı kural dışı kafa ve dirsekleriyle ünlü dirty ama bir o kadar da cool kardeşimiz.
 • 1984 san francisco doğumlu abd'li süper orta sıklet / hafif ağır sıklet boksör. boks dünyasında bilinen adı s.o.g. yani tanrının oğludur. amatör kariyerinde birleşik devletler şampiyonluğu ve olimpiyat şampiyonluğu yaşamış olan andre ward, 2004 atina olimpiyatlarının ardından profesyonel arenaya adım atmış ve süper orta sıklette bugüne kadar arthur abraham, mikkel kessler, carl froch, edison miranda, sakio bika, chad dawson gibi kaliteli boksörleri mağlup etmeyi başarmıştır.

  2013 yılında edwin rodriguez ile yaptığı maç sonrasında boksa iki yıllık bir ara veren ward, 2015 yılındaki geri dönüşünde paul smith'i nakavt etmiş ve hafif ağır sıklete yükselme kararı almıştır. hafif ağır sıklette sırayla sullivan barrera ve alexander brand ile karşılaşıp bu iki maçta da rakiplerini puanla yenmeyi başarmıştır. yeni sıkletindeki kemer maçında ise 19 kasım 2016 tarihinde birleşik devletlerin nevada eyaletindeki las vegas şehrinde rus şampiyon sergey kovalev'e karşı mücadele etmiş ve bu maçtan üç hakemin ortak kararıyla (114-113, 114-113, 114-113) galip ayrılmıştır.

  bu maçta sergey kovalev kendisini ikinci raundda knockdown etse bile, andre ward büyük maç tecrübesi ve üstün teknik kapasitesi sayesinde maçı çevirmeyi bilmiştir. bu maçın sonunda maçı sergey kovalev'in kazandığını söyleyen çevreler olsa da, şahsi görüşüm andre ward'un rakibine 5. raund itibariyle üstünlük kurup kontrolü eline aldığı yönündedir. karşılaşma öncesi imzalanan kontrat gereği, rövanşın 2017 yılının ilk yarısında yapılması planlanmaktadır.

  bakalım, sergey kovalev'in yenilgisizliğine son veren andre ward rövanş maçında da 31-0'lık yenilgisizliğini koruyabilecek mi.
 • aktif boksörler içinde, rigondeaux ile birlikte tartışmasız tekniği en iyi olan 2 boksörden birisidir.
 • yenilgisiz boksör. geçen ay sergey kovalev gibi bir canavarı rövanş maçında tko ile yenmişliği var.
 • erken sayılabilecek bir yaşta (33) emekli olmuş boksör. kariyerini mikkel kessler, carl froch, artur abraham ve sergey kovalev (2 kere) gibi önemli boksörleri mağlup edip 32-0'lık bir derece ile bitirmiştir.
 • kovalevle ikinci maçtan sonra yendiği rakibini "çok iyi bir boksör" olarak değerlendirmişti. maçtan önce kovalevin onca küfürüne rağmen böyle söyleyerek gönülleri feth etti. en azından ben büyük saygı duydum hacı. helal sana kara oğlan, yüreğin de bileğin kadar kuvvetliymiş .