şükela:  tümü | bugün
 • ac milan'da oynayan italyan futbolcu. ac milan'a gelmeden önce brescia, inter ve reggina'da oynamıştır. 79' doğumludur.
 • gelecegin yildizi olarak gosterilmektedir.
 • freekick ustası kıvamına gelmiş italyan.
 • ac milan'ın son yıllardaki başarılarında çok önemli rol oynamış futbolcu. asıl yeri forvet arkası olmasına rağmen, geriden de rahatlıkla oyunu kurabildiği için ancelotti bu kaplanı ön libero olarak kullanmaktadır. gattuso'yla milan ortasahasında ölümcül bir voltran oluştururlar.
 • ac milan' in omurgasini olu$turan elementlerden biridir. sahadaki olgunlugu 26 ya$in cok ustundedir.
  gunumuzun cogu yildizi ya da yildiz adaylari gibi o'nun da kariyeri u21 takimiyla parlami$tir. 2000 de italya u21 ile kazandigi avrupa $ampiyonlugu ile dikkatleri cekmeye ba$lami$tir.
  95' de brescia' da ba$lami$ bu me$akkatli yolda yurumeye. serie a, serie b derken kendini 98' de milano' da bulmu$ ama inter' de.
  bir cok yildizin degerini bilemeyen inter, o'nu da anlamami$, ne bu demi$, forvet desen degil, orta saha desen degil. kiralik yillar ba$lami$, reggina, brescia filan...
  fatih terim' le birlikte ac milan yillari 2001-02 sezonunda ba$lar. terim' in sevdigi tip bir oyuncudur aslinda. emre belezoglu' nun 1 gomlek daha iyisidir.
  2002-03 sezonunda, ancelotti ile artik "olmaya" ba$lar. o sezon ligde 27 macta 9 sayi yaparken milan' la $ampiyonlar ligi kupasi, italya kupasi ve avrupa super kupasini kaldirma $erefine nail olur.
  ertesi sezon iyice geli$en pirlo, takimin vazgecilmezi olur. 2003-04 sezonunda scudetto ve italya super kupasi omuzlarinda yukselir.
  seedorf, gattuso ile birlikte olu$turdugu voltron' la galatasaray' daki okan - suat - emre orta sahasina benzerlik gosterir, tabii ki daha iyisi.
  serie a izlemenin, ac milan' la birlikte, ender nedenlerinden biridir.
 • kendi sahasından sheva ya attığı sahalararası paslarla gönüllerde taht kuran taktisyen oyun kurucu. ancak şöyle de bir eksikliği vardır kendisinin: bir oyun kurucu için fiziksel olarak zayıf, ikili mücadelelerde etkisizdir kendisi, kaptırdığı toplar yavaş milan defansının by-pass olmasına ve rakip oyuncunun kaleciyle karşı karşıya kalması anlamna gelmektedir. ayrıca topla fazlaca oyalanması milan hücumlarının yavaşlanmasına ve zaten italyan tarzı yavaş oyunun iyice yavaşlamasına sebebiyet vermektedir. kendisi esas itibariyle ikili arkası 10 numara olarak gelmişken inter den, yavaşlığından ve atakları da yavaşlatmasından ötürü gerilere çekilmş ve takımın oyununu geriden kuran adam olmuştur. ancelotti den önce es geçilmesinin sebebi zayıflığı ve yavaşlığıdır. carlo ancelotti ise bunları görmüş ve kendisini yılların hücuma yönelik seedorf unu önliberoya çekip pirlo yu gattuso ile desteklemesiyle milanve italyan futbolu topla yumuşaklıkta belki de son yılların en platinivari adamını kazanmıştır. bunun götürüsü ise milan ın kanatlarda zayıf kalması ve pirlo dışında ortasahada yaratıcı pas yapacak adamı olmaması olarak geri dönmüştür. seedorf yararlı olmakla beraber hücum alanındaki hırçınlığı dizginlenmiş vaziyette sorumluluk almaktan uzaklaşmış, adeta "yan pasımı veririm, ay sonunda maaşımı alırım" felsefesini benimsmiştir. gattuso ise her zamanki gattusodur işte. sonuç olarak kendisi çok yeteneklli bir futbolcu olsa da ortasaha mücadelesinden dolayı kan revan içinde kalacak bir mücadelede takımını sırtlayamamaktadır mütemadiyen.
 • 17 haziran 2006 italya-abd maçı ile ne kadar üstün yetenekleri olduğunu tekrar tüm futbolseverlere göstermiştir.zaten turnuvaya ganamaçında attığı gol ile mükemmel bir başlangıç yapmıştı.belki italyanın abd karşısında kazanmasını sağlayamadı ama o 80inci dakikalarda del pieroya attığı muhteşem aşırtma pasında daha ne yapsın yani çocuk gitsin bir de dönen topa mı vursun.gercekten son dönemlerdeki en iyi oyun kuruculardan biri desek heralde abartmış olmayız.yani italya milli takımının herseyi.ama tabiki bu kadar tecrübesiz forvet hattıyla bu italya neler yapabilir o da tartışılır.gercekten italya eğer son maçta ceklere puan kaybedip elenirlerse en çok pirloyu izlemekten mahrum kalacağımız için üzüleceğim.
 • mac boyunca surekli gizli gizli calisan, kimi zaman cikip sovunu da yapan, galibiyetlerin mimari, isi bilen inanilmaz bir adam. italya ve ac milan'in en bi degerli oyuncularindan, super topcu.
 • klişe olacak ama; tam bir görev adamı. bir de, belki de benim abartı pirlo hayranlığımdandır bilmiyorum; duran toplara en iyi vuran futbolculardan biriyken, herhangi bir serbest vuruş pozisyonunda, totti geçmiyo mu o topun başına, deli oluyorum ulaan.
 • fifa 2006 dünya kupası süresince italyanın en kilit adamı olmuş, italyanın tüm oyununu bilinçli bir şekilde geriden kurmuş* ve italyanların attığı gollerin ciddi bir kısmında asistleriyle büyük rol oynamış, asist olmayan mükemmel pasları ise izleyicilerinin kendisine olan hayranlığını perçinleyen ancak yine de oynadığı takımlarda kanatların hücum aktivitsini zayıflatan dünyalı olmayan.