şükela:  tümü | bugün
 • cok buyuk (bazen 4mx2m), renkli, detayli eserleri ile akillari bastan alan, 5x7 inch boyutundaki dev negatiflerini 81,5 inch genisliginde dunyada uretilen en buyuk fotograf kagitlarini kullanarak basan, dunya uzerinde satilmis en pahali ($611.909) cagdas fotograf eserinin sahibi, dijital teknolojiyi 1990 yilinda ilk kullananlardan biri olmus fotograf sanatcisi.
 • istanbul modern de, aklımı almış sanatçıdır.

  görmeyene tarif etmesi çok zor.
  eşinizi, dostunuzu sürükleyerek götürünüz efendim, ikna ile uğraşmayınız.
  ayağına kadar gelmiş adam.

  bir de perşembe günleri ücretsiz yani.
  daha ne yapsınlar?
 • şubat 2007'de $3,346,456 gibi rekor bir teklifle sonlanan bir açık arttırma sonucu şu ana kadar satılmış en pahalı fotoğraf eserinin sahibi olmuş fotoğraf sanatçısı.*
 • "gerceklik biri yarattığı takdirde gercekliktir" diyerekten "dünya envanteri" ya da "hayat ansiklopedisi" oluşturmaya çalışan şahsen tanımasam da acaip cin/kurnaz/çalışkan bi herif olduğundan emin olduğum harikulade fotoğrafların artisti ..

  fotoğrafları karşısında taşak geciliyormuş gibi hissettim (öznel fikr)
  fotoğraflarındaki optik illüzyon geometrik imkansızlıktan ileri geliyor . yani imkansız fotolar aslında çoğu .. (nesnel bu)
  dijital manipülasyonla varolmayanı arzulatıyor, bi tür hayalin fotoğrafını çekiyor gursky .. (james bond adası 1 2 3)

  chicago borsasında aynı adamı iki kez kullanmış, dikkat edilirse görülebiliyor, sanki hatamı bulun der gibi bariz ortada bir hata, fakat en iyilerinden biri o fotoğraftı bana kalırsa..
  geometri tüm fotoğraflarına hakim, zaten fotoğrafların büyük daha büyük daha büyük olabilmesini de bu geometrik düzen sağlıyor, bi iki istisna var (meksika çöplüğü örneğin)
  o dev fotoğraflarda kameraya* bakan bir figür görmek gülümsetiyor hakkaten..
  7000 8000 kişiyi aynı anda tek karede görmek saatlerce ayakta dikebiliyo adamı..
  ya da hep merak edilen f1 pit stop takımının çalışma anı..
  istanbul modernde son 10 gün andreas gursky hazretlerini daha iyi tanıyabilmek için..
 • satılan kitaplarındaki reprodüksyonlar orjinallerinin yanında cücük kadar kalmaktadır. bu yüzden orjinal bir tane edinmek daha yerinde olur.
 • bir fotoğrafının başında 15-20 dakika rahatlıkla oyalanabileceğiniz fotoğraf sanatçısı.

  ilk başta gerçekten başarılı seçilmiş bir konunun konseptinde çekilmiş bir fotoğrafın birbiri üstüne bindirilerek dijital ortamda oynanması ile karşı karşıya geldiğinizde anladığınızda gülümsediğiniz ancak fotoğrafın önünde oyalanıp detayları incelediğinizde yapılan işte de fotoğraftaki aktörlerde acayip bir incelip olduğunu fark edip hayran olduğunuz fotoğrafçı. önce tekniğine sonrasında ise kompozisyonlarına .... çünkü birilerinin günlük hayatındaki bir hadise sizin için oldukça tuhaf / ilginç / büyüleyici olabiliyor. normalin içindeki anormalliği göstermekte oldukça başarılı.

  sergisi ağustosa kadar istanbul modern'de gidin, gezin, hayran olun ....
 • http://perso.orange.fr/…g/archive/images/gurski.jpg

  onunde saygiyla egilmek istedigim zat.

  fotograflarinin onune de bir dusunce koltugu koyup oturmak isterim..her baktigimda bana degisik seyler vaadetsin, anlatsin

  evet sanat sevicisiyim
 • istanbul modern deki sergide özellikle formula fotoğrafları- ya da derlemeleri mi demeliyim- ile kendine hayran bırakmış sanatçı..
 • öyle garip ki sergilenen eserlerine bakan insanları kareleseniz ayrı bir sergi çıkartırsınız ortaya.
 • "99 cent ii diptychon” adli ve yaşayan bir fotoğrafçının yapıtına verilen en yüksek fiyat rekorunu elinde bulunduran fotografi 2001 yilinda bir supermarkette cekilmistir.

hesabın var mı? giriş yap