şükela:  tümü | bugün soru sor
  • alman milli takiminin kaleci antrenoru, zamaninin muhtesem kalecilerinden. bodo illgner'in golgesinde kalsa da ben köpke'yi daha cok severdim. 1996 yilinda avrupa'nin ve dunya'nin en iyi kalecisi secilmisti.
  • zamanında ne maçlar izlerdik ne keyifle izlerdik be. o zamanlarda hayran kaldığım alman milli takımı kalecilerinden. onunla birlikte aslında daha çok bilinen korkunçlu teyze suratlı
    olive erkan şaka şaka oliver kahn'ı bile o derece sevemedim
  • euro 96'da almanya'nın kalesini koruyorken yanılmıyorsam kendisi almanya ikinci liginde bir takımda oynuyordu. büyük kaleciydi bu abi.
  • kendisi dayımın çocukluk arkadaşıdır. babası bir okulda hademelik yapmaktadır ve kopke'yi forward olarak yetiştirirken dayımdan ise kaleci olmasını istemiştir. gel zaman git zaman dayımın kolu çatladığı için artık bu antremanlara katılmamış. sonrası malum adam efsane kaleci oldu. futbolu bırakmadan kısa zaman once dayıma imzalı bir eldiven ve imzalı alman milli takım posteri gondermiştir.
  • almanya ile euro 96yi kazandigi yaz eintracht frankfurt'un ikinci lige dustugu senedir. kopke eintracht'in ikinci lige dusmesiyle beraber marsilya'ya gecmistir 96-97 sezonundan itibaren. dolayisiyla euro 96'nin oynandigi sirada zannediyorum kendisi halen eintracht frankfurt'ta idi ve teknik olarak bir ikinci lig oyuncusu olarak euro 96'yi kazanmistir.