şükela:  tümü | bugün
 • kereste nin almancasıdır. akıllarda kalan iki olayından birisi "avrupalı riske girmeyip topu taça atar" mantığını abartıp "avrupalı embesildir, her topu taça atar" olarak degistirmesidir..

  ikinci olayı ise fb - gs maçında kalede hayrettin varken bu herr kereste topu orta saha yuvarlağının biraz ilersinden kaleye bir gömmüştür, hayrettinin zaten az olan aklınıda alacak bir hızla top kale direğinde patlamıştır (biraz daha abansaydı hakkaten patlayacaktı). ama wagenhauss u iyi tanıyanlar onun asıl amacının şut çekmek değil topu taça atmak olduğunu anlamışlardır.
 • turk basınının 13 sene boyu ''kereste'' diyerek andıgı, ve götüne bir $ey girmedigi oyuncu.
  imza sonrası formayı $ortu giyip kendini dereagzına atmı$tı wagenhaus, kendisinden rutin top sektirmesi istendiginde wagenhaus topu iki kere sektirdi ve dü$ürdü. basın bu olayın üstünde hic durmadı.
 • 64 numaralı formasıyla hala futbol oynuyormuş. vay ananı sikeyim. izzet altınmeşe vatikan da papa olsa artık bu kadar şaşırmazdım.
 • bu adam türkiye'ye gelmiş en "hindistan'da tapıyorlarmış ya ondan'" 'fitbolcu'lardandır. pas vermeyi bilmezdi bu wagenhavz, gördüğü topa koşar, ileriye - geriye, sağa - sola nereye denk gelirse topa abanır ve kurtulurdu stresten. ileriye doğru attığı pasların [şut yani] bir tanesinin bile hedefine ulaştığını görmedim...

  "sağlam adam", "tam defans adamı" falan dedi buna bazı kesim, daha sonra yeni gelen bi hoca anladı bunun yaramaz bi adam olduğunu da gönderdiler, rahatladım fenerbahçe'yi düşman bilmeme rağmen. öyle bi tatsızlıktı ki kardeşim maçlardaki taçların %80'i, autların %40'ı bu adamın ayağından, wagenhaüz'un oynadığı maçlarda topun oyunda olma süresi 15 bilemedin 20 dakka. artık futbol izleyemez hale gelmiştim yani afedersin.
 • her topu taca atmazdi, bi keresinde bombos durumdayken taca cikacak bi topu kornere atmisti
 • andreas wagenhaus fenerbahçe'ye 93-94 sezonu için almanya'nın kereste atölyeleriyle ünlü* dresden şehrinin aynı isimli, dynamo önadlı* takımından gelmişti.
  her maç tribünlerde oturan birisinin kucağında sonlanan degajlarından ötürü, üstün becerisi, biz 70-80 jenerasyonlarına mensup futbolseverler tarafından iyi bilinmekte olup, benim ekstradan ekleyeceğim şudur :
  bu adamla birlikte aynı sene fenerbahçe'ye transfer olan uche okechuckwu, tayfur havutcu, rüştü rençber, ahmet yıldırım gibi oyuncular; uzun yıllar büyük takımlarda oynamışlardır. bu yazının yazıldığı tarih itibariyle de halen futbol hayatlarını aktif olarak sürdürmektedirler. bu başarılarını, wagenhaus'a benzememek için gösterdikleri yoğun çabalara yorabiliriz.
  bir de bu adamın, keşke futboldan sonra restoran işine girmeseymiş dedirten, beyaz eşya markası gibi soyadı vardır :
  wagenhaus buzdolabı... wagenhaus çamaşır makinesi... wagenhaus elektrünklü fırın beyaz eşyada üstün alman teknolojisi, "dayanıklı" uzun ömürlü beyaz eşya; wagenhaus...

  p.s : eski yazımı, içeriğindeki 'kazma' kelimesi nedeniyle sildiren amacı belirsiz kişi! ali eren beşerler ya da hakan şükür başlıklarında "kazma" kelimesini aratmayı denedin mi hiç? sıkıntına iyi gelir.
 • her topu taca atardi, adi soyadinin, spikerden duydugum gibi, wagenhaus tac oldugunu zannederdim.
 • spikerlerin bu adamla ilgili tek repligi buydu herhalde:
  top wagenhauss ta ve riske etmeyip taca attı
 • galatasaray'a şampiyonluğu kaptırdıkları maçın ertesi günü fotosporda yer almış efsane karikatürün baş kahramanı.
  hızarın başındaki usta çırağa keresteleri işaret eder ve şöyle der "evladım oradan bir wagenhaus daha getir"
 • o da fenerbahçe'ye transfer olduğunda "fenerbahçe tarihindeki unutulmaz isimlerden biri olmak istiyorum" şeklinde bir açıklama yapmıştı.

  esaslı bir adam çıktı ve oynadığı futbolla sözünü tuttu. şimdilerde "fenerbahçe'de bir ara wagenhaus vardı, ahahaha" şeklinde hatırlanıyor.