şükela:  tümü | bugün soru sor
 • oldukça ilginç çalışmalara sahip sanatçı. "ev" temalı bir sergisini gezme fırsatım olmuştu. serrano değişken bir adam, malzemesinden tavrına her şeyi değiştirebiliyor. işleri "işte bu bir serrano işi" dedirtmiyor. ancak sonuç itibariyle oldukça keyifli, tebessümle izlenen yapıtlar çıkarıyor ortaya.

  serrano'nun yıldızının parlaması, isminin duyulması sanırım metallica sayesinde oldu. grubun load ve reload isimli albümlerinin kapak tasarımları, sanatçının "blood and semen" isimli yapıtıydı.

  serrano bir çok sanat otoritesi tarafından yeni kuşağın sağlam isimlerinden biri olarak değerlendiriliyor ve gelecekte parmakla gösterilecek bir kaç sanatçıdan biri olacağı tahmin ediliyor. ben de hemfikirim.
 • amerikali sanatci. "ee, ne var?" diyebilirsiniz. amerikali bir suru sanatci var. bunun ehemmiyeti nedir? $udur ki efendim bu arkada$ grafik agirlikli sanatlarla ugra$iyor. en bilinen ve one cikan eseri de metallica toplulugunun '96 ciki$li load albumunun kapaginda yer alan "blood and semen" isimli eseri. mevzubahis foto, iki cam plakanin arasina bu arkada$in kan ve menisinin kari$tirilmasi ile elde edilmi$. biz bunu el kadar bebeyken caglan tekil abimizden ogrenmi$tik ve haliyle "ohaaa hayvan abi bunlar" gibi tepkiler vermi$tik. tamam, guzel fikir. gerci ben reload albumun kapagindaki fotonun bacaklarini ikiye ayirip uzanmi$ ciplak bir bayanin alttan cekilmi$ ve uzerinde efekt uygulanmi$ bir fotografi oldugunu zannediyordum. meger onu da bu adam yapmi$. demek ki ba$ka bir olay. belki de bu sefer sidik kullanmi$tir, kim bilir?
 • amerikalı bir sanatçıdır. sansasyonel hareketleri ile dikkat çekmiştir. çalışmalarının arasında bir adamın ağzına işeyen kadın ve güneş gibi parlayan sidik isası vardır.bir diğer eserinde ise ufak çıtır atın penisini falan tutmuştur.
 • vücut salgılarıyla ilgili takıntısı klinik boyutta olan vatandaş.

  modern sanat denen dalgayı anlamıyorum ben arkadaş!
 • web sitesi: http://andresserrano.org/ *

  istanbul serisinde * "two sisters" çalışması kara çarşaflı iki kadın içeriyor, batının bize algısı hala deve-çarşaf-fes boyutundan öteye geçememiş gibi bir izlenim yarattı. iş yerinde olunca çok da detaylı bakamadım. *