şükela:  tümü | bugün
 • abd'li protestan papaz. yirmi yıldır izmir'de yaşıyormuş, şu an gözaltında.

  erdoğan - trump görüşmesinde, trump papazın "derhal serbest bırakılmasını" istemiş.

  haber
 • ayan beyan cia ajani olan vatandas. yoksa kici kirik papaz icin trump niye devreye girsin. zaten feto den almislar. feto dedigin cia.
 • senaryo, görüntü, ses, ışık vs. güzel ama bence gazeteci yapsaydınız daha iyiydi be. bak misal deniz yücel için nasıl kıvranıyor almanya. gazetecileri içeri atıyorlar diye yaygara koparıyorlar. özgür basın çok önemli di mi ama. onlar gazeteci ve gazeteciler suç işlemez!!!11

  fetöcülerin/pkklıların birini dahi iade etme sonra vay efendim şöyle vay efendim böyle.
 • protestan cemaatine ait izmir diriliş kilisesi papazı.önce ülkeden çıkışı istendi sonra gizli bir tanığın ifadesi doğrultusunda fetö üyeliği iddiasıyla tutuklandı.temize çıkartılıp serbest kalıcaktır.olmadı bir operasyonla kaçırılır.üstüne bir de hollywood filmi yapılabilir.(bkz: the pastor)
  edit:geçen sene söylemiştim.sıra filminin yapılmasına geldi.hollywood göreve.
 • http://m.takvim.com.tr/…05/18/pastorde-ikinci-raunt

  http://m.takvim.com.tr/…iler/2017/05/20/rambo-papaz

  trump istiyorsa vardır bildiği ve acilen konuşturulmalı.

  vakti zamanında sakaryada x camide görevli imamın hristiyan olduğu canım memleketimde ali cengiz oyunları hafif kalır
 • "kici kirik" bir papaz icin trump'in devreye girmesinin dogru yorumu evanjelist lobisidir. bir papaz icin trump'ta devreye girdiyse bu adam cok onemli biri diye yorum yapmak dar bir vizyona sahip olmaktan biraz kaynaklanir.

  maalesef evanjelistler trump'i guclu bir sekilde desteklediler(kotunun iyisini seciyoruz diyerek ya da "burnumu kapadim oyumu verdim" diyerek)

  trump'ta firsatini buldukca kendini hristiyan gibi gosterdi hatta annesinin trump'a hediye ettigi incil'le videosu bile vardi falan.

  yani lobi bu konuyu trump'a guclu bir sekilde getirdi ve getiriyor. o da devreye girdi.

  kendisiyle ilgili suclamalara karsi delillerin de sunulmasi(eger varsa) iyi olacak pastor.
 • (bkz: andrew craig brunson)

  türkiye ile amerika arasında ciddi sorunlara yol açmış gözüken abd'li papaz..halen tr'de tutuklu bulunmakta..cumhurbaşkanı tarafından ; abd'de yaşayan "bizim papaz " yani fethullah gülen ile takası istenmektedir...

  kısacası adamın tıpkı bir rehin gibi tutulduğu ve fethullah gülen'e karşı abd ile takas edilebileceği bizzat erdoğan tarafından dile getirilmiştir.
  erdoğan konuşmasında yaptığı gafı anlamış olacak ki ; "siz onu bize verin, bizde papazı size ver...." dedikten sonra "işte yargı orda, yargı gereği neyse bir karar verir..." gibi cümlelerle lafı gevelemiştir...

  burada mesele devletlerin egemenlikleri ile ilgili bir durum...fethullah gülen ve bu abd'li bir papaz üzerinden iki devlet de egemenliklerini test ediyorlar...bu egemenlik yarışı devam ederse şüphesiz zarar gören türkiye olacaktır.

  rte'nin papaz takası çağrısı: https://youtu.be/x6zg29jp1ww
 • bu adama hangi gerekçeyle papaz denildiğini anlamıyorum.

  papaz, ortodoks hristiyan din adamıdır.

  bu şahıs ise, anladığım kadarıyla, protestan bir rahip.
 • pastörlü mü pastörsüz mü bilmem ama yakında salıverilecek hacıyanesti.