şükela:  tümü | bugün
 • lakers'ın gerçekleştirdiği son derece ilginç bir draft seçimi. başarıya aç bir takıma ilk sezonunda katkı yapması neredeyse imkansız bir çaylağın seçimi sanırım bu sezon lakers fanları tarafından bolca tartışılacak.
  öncelikle bu çocuk (87li) muazzam bir fiziğe sahip, hatta öyleki yeterli hormonal destekli geleceğin shaq'ı olabilir. ama basketbol bilgisi de bir o kadar zayıf. netice de bir kumar tutarsa semeresi ancak bir 3 yıl sonra görülmeye başlanır.. tutmazsa...
 • yeni bir shaq olabilecek misin sorusuna hayır ben serbest atışlarımı atıyorum yanıtıyla beni kopartan pivot. bir de workout larda süper başarılı olması sebebiyle umulandan yüksek sırada draft edilmiştir.
 • nba tarihinin en küçük yaşta draft edilen oyuncusudur. koca cüssesine değil de yüzüne bakınca gördüğünüz şey bir çocuk zaten. basın toplantısında mitch kupchak'den ''bay kupchak'' diye söz eden, kobe'yle telefonda konuşurken sesinin titrediğini itiraf eden bu çocuk, nba'e adım atmanın yanısıra lakers'a geldiği için ekstra bir heyecan duymaktadır. nba tarihinin en başarılı pivotlarını kadrosunda bulundurmuş lakers'ın yeni büyük pivotu olmayı, kareem abdul-jabbar'ın sky hook'unu tekrar gündeme getirmeyi hedeflediğini söylemiştir. umarım bu heyecanı onun motivasyonu olur ve los angeles'ta yanlış yollara sapmasını engeller.
 • bu arada tabii yeni cba'le draft yaşı 19'a çekildiği için kural tekrar değiştirilmezse (ki değiştirilmeyecektir) sonsuza dek de en küçük yaşta draft edilen oyuncu olarak kalacak oyuncu.
 • kareem abdul-jabbar'ın asistan koç olmasıyla tekniğini ve hooklarını geliştireceğini düşündüğüm bir oyuncu.
 • kareem abdul-jabbar ve vlade divac'ın asistan koç olmasıyla üzerine ne derece büyük planların yapıldığı rahatlıkla anlaşılabilir.. bu 2 süper uzunun çabalarıyla bir bok olamazsa kendisi zaten basketbolcu olacak adam değilmiş demektir.. lakers taraftarının gelecek için en büyük umutlarından.. götümüzde patlamaması dileğiyle..
 • 16 ocak 2006 la lakers miami heat maçı'nda shaq tarafından kafasına basılan smacın acısını bir sonraki atakta shaq'ı pazara gönderip smaç yaparak çıkarmıştır bu genç adam. gerçi bu hareketten sonra gençliğin verdiği gazla hoplaya zıplaya savunmaya dönerken shaq'a da bir iki dokunayım demiş ancak ağzının ortasına yediği dirsek ile bu işler için daha toy olduğunu anlamıştır.
 • kendisini cali$tiran buyuk hocalardan biraz da efendilik dersi almasi gerektigini du$undugum daha $imdiden ilgiden gotu kalkmi$ bir basketbolcu aday adayi. 16 ocak 2006 la lakers miami heat macinda shaq'in yanindan gecip bir smac basti diye sevincten havalara ucmu$ o arada da kendini kaybedip ayni mac icinde shaq'in uzerinden smac basip kendisini iki seksen yere indirdigini unutmu$ ve shaq'a el kol yapmaya kalkmi$ akabinde de dirsegi yemi$tir; tabi biraksalar shaq dirsek falan degil tekme tokat ta doverdi onu orada o ayri mesele. pivot sikintisi ceken nba'de 6-11 ve uzerindeki herkese mal bulmu$ magribi gibi atlanirsa olacagi budur diyorum.
 • yeni yetme haliyle, shaqe dayılanmaya çalışmış, gidip omuz atmıştır, ardından da ağzının ortasına yumruk dirsek karışımı oturtucu darbeyi yemiştir. haketmiş midir? sonuna kadardır. edepsiz midir? evettir. hatta isterim ki, son maçta olduğu gibi, shaq onu alsın tekrar tekrar potaya soksun pozisyon müsait olunca bir dahaki maçta.
 • 18 yaşındaki haliyle, shaq gibi bi nba efsanesinden(kobe söyledi bunu ondan kopya çektim, mütemadiyen yalaşıyoruz şu ara lakerslılar olarak şakla) son derece onur kırıcı bir hareket sonucu yediği smaç sonrası yere düşerek oyun içindeki onuru paramparça olmuş, hemen 5 saniye içinden toparlanarak rakip pota altında yaptığı hareketlerle topu bana verin ulaaan diye bağıra bağıra pozisyon alışı sonrası istediği pası almış, arkasındaki 2 insanlık shaq'ın etrafından muazzam bir şekilde dönerek topu smaçlamış, shaq gibi bir adama hiç kimsenin vermeye bile yeltenemeyeceği bir cevabı saha içinde vermiştir..

  evet gençtir, tecrübesizdir.. ama 18 yaşındadır.. arkasındaki adam nba'in gelmiş geçmiş en dominant pivotudur.. bir an için yok olan oyun içi onurunu bu muazzam hareketle birden geri kazanınca sapıtmıştır, normaldir.. liseyi yeni bitirmiş bir delikanlıdır zira.. hareketi yaptığıysa nba'e adım attığından beri acaba öyle olabilir mi şeklinde karşılaştırıldığı bir insan.. gençler hata yaparsa yaşlılar düzeltir.. 10 kat şiddetle cevap vermez..

  andrew bynum hatalıdır evet, ama shaq ondan 5 kat daha hatalıdır.. joey crawford yüzünden ceza almaktan da kurtulmuştur maç içinde.. olay budur..

  haa milleti rahatsız eden bu 18-33 yaşındaki elemanların mücadelesi beni son zamanlarda hiçbir şeyde olmadığı kadar heyecanlandırmış, keyiflendirmiş, kahkahalar attırmıştır.. zaten ben bu güzellikler yüzünden seviyorum nba'i..

  ağzının ortasına yumruğu yemiştir, ama gelecekte saha performansıyla o yumrukları münasip kişilerin ağızlarının ortasına ortasına atacaktır, odur lakerlar olarak dileğimiz, umudumuz..