şükela:  tümü | bugün
  • new york eyaleti başsavcısı, henüz adaylığını açıklmamış olsa da new york valiliği için seneye seçimlere gireceği ve kazanacağına kesin gözüyle bakılan kişi. clinton döneminde bayındırlık ve iskan bakanıydı aynı zamanda.
  • new york eyaletinin valisi.
  • başkan trump'ın performansına bağlı olarak 2020 yılı başkanlık seçimlerinde demokratlardan aday olacaktır. anketlerdeki trump'ın popülerliği %50 civarında olursa, cuomo'nun aday olacağını sanmıyorum ama 2024 yılı için kesin aday olur.

şahsi düşünceme göre trump verdiği sözleri yerine getiremeyecek haliyle popülerliği düşecek ve cuomo 2020 yılındaki başkanlık seçimlerini kazanacak.
  • coronavirus ile ilgili canlı yayında haber sunucusu kardeşi ağabeyi chris cuomo ile ailevi meseleler üzerinden atışan new york valisi.
    annemin favori çocuğu benim tarzındaki konuşmasının doğallığıyla güldürmüştür. tipik akdeniz kültürünün yansıması olan bu aile italyan asıllıdır. kardeşler arası kıskançlığın yaş, mevki falan tanımadığına örnektir.

(bkz: andrew cuomo)
    (bkz: chris cuomo)
    (bkz: cnn sunucusunun newyork valisi abisiyle atismasi)

söz konusu video linki
  • şu anda yapmakta olduğu basın açıklamasını herkesin izlemesini, izleyebilmesini ve dinleyip anlayabilmesini isterdim. bilgi nasıl verilir, topluma nasıl konuşulur, nasıl güven verilir. kitabında örnek olarak gösterilecek bir konuşma yapıyor.

https://us.cnn.com/…mo-press-conferences/index.html
  • şu sıralarda yaptığı açıklamayı canlı takip etmekteyim. nasıl açıklama yapılır, nasıl şeffaf olunur, vatandaşına nasıl güven verirsin niteliğinde konuşma yapıyor. kullandığı samimi dil insana hakikaten güven veriyor ve rahatlatıyor. verdiği bilgiler tatmin edici ve durumu güzel bir şekilde açıklıyor.

canlı yayın (nbc news)
  • aşırı iyi konuşan new york valisi. bu kadar mükemmel konuşanı görmemiştim yakın zamanda.
  • devlet adamı neymiş gördük. çok güzel konuştu. herşeyi tüm açıklığıyla anlattı.

annesinin neden en çok bu çocuğunu sevdiğini anlamış olduk.
  • new york hem eyalet hem city olarak felaket durumda. ama vali olarak adam guven veriyor. su virus olayi atlatilsin en karli cikanlardan biri olacak gibi. 2024 demokrat parti baskan adayi olur bence. nasilsa bunak biden’i trumpa yedirecekler belli oldu.
  • bizimkiler abdnin cumhuriyetcileri vb coronadan olenler yasliydi gozden çıkarılabilir falan derken feda edecek % 1'imiz yok diyen vali. tarihe not dusulsun.
    https://twitter.com/…tatus/1242479407031296000?s=19