• 2011 nba draft'ında los angeles lakers tarafından 46. sıradan seçilen charleston guardı.
  • anormal üçlük atan basketbolcu. orta sahaya yakın yerlerden sallıyor adam.

http://www.youtube.com/watch?v=1smyofrxixm&nr=1

yıllarca sasha vujacic'e mecbur olan lakers'a ilaç gibi gelebilir.
  • ncaa'deki son senesini 40.7 üç sayı yüzdesiyle ve 23.4 sayı ortalamasıyla bitirmiş los angeles lakers oyuncusu. umarım sasha "the machine" vujacic'in yerini doldurmak gibi bir misyonu olduğunu düşünmüyordur.
  • eğer lakers'a iyi bir oyun kurucu gelirse, iyice şahlanacak olan oyuncu.şöyle dikkati üstüne çekip boş alan yaratabilen bir steve nash gibisinden. sonrası mı? at finke!
  • sezonun bulls karşısında oynanan ilk maçında kobe'nin sahada olmadığı 12 dakikayı doldurmuş, +6 efficiency ile 6 sayı 2 ribaund üretmiş yeni lakers'lı.
  • yavaş yavaş benchten düzenli katkı vermeye başlamış oyuncu. kendisinde eddie house potansiyeli görüyorum, hayırlısı.
  • oyun kuramayan süper şutör.

şimdi gelelim asıl meseleye: bu arkadaşın soyadı nasıl okunur? ben şahsen "gudlak" (good luck) diye okumayı tercih ediyorum. öyle hoşuma gidiyor. belki yanlış olabilir. ama emin olduğum bişey varsa o da cnntürk spikerinin uygun gördüğü "gadalak" şeklinde okunmadığı. sanki anadolu'nun bağrından yöresel ifadeler kullanır gibi; "gadalağını yediğimin ..."

gadalak ne oğlum?
  • soyadı gaudlak diye okunur, sahada da adamın canına okur..
  • los angeles lakers tarafından waive edildiği biraz önce açıklanan, bu haberle beni üzen aslan parçası.

artık kendisinin oyuna sonradan girip 2-3 üçlük attığı nadir anlarda "good night and goudelock" esprisini yapamayacağız. şaka bir yana üzüldüm gerçekten; yolu açık olsun bu kardeşimizin.
  • mike brown adlı yarım insanın son kurbanı. kalsaydı darius morris, darius johnson odom ve earl clark'ten daha fazla katkı vereceği kesindi.
hesabın var mı? giriş yap