şükela:  tümü | bugün
 • http://www.videocopilot.net/ adlı sitenin sahibi motion graphics artisti. gerek tutorialları, gerekse hazırladığı paketlerle sektörde öğrenenler için ilah konumundadır. ayrıca söylentilere göre sitesinde para ile sattığı paketler için kaçak link verilen bir foruma üye olup "ben bunlardan para kazanıyorum eğer böyle yaparsanız yenilerini üretmem" diyerek derdini anlatmış ve akabinde linkler siteden kaldırılmıştır.
 • fringe dizisinin ve star trek remake'inin title sequence'larını hazırlamıştır.
 • http://www.videocopilot.net/…orial/3d_sparks_title/

  videoda da görüleceği gibi çok da iyi çin daması oynayamayan süper efekt yaratıcısı.
 • basics tutorial'ında tam da" off sıkıldım lan" dediğim anda:
  "i know what you are thinking, this is basic training and it's gonna be boring ,mmmm but i gotta tell you; it's gonna be even more boring than your probably imagine" benzeri bir şey diyerek güldürmüştür. inşaat mühendisi adamı bile heyecanlandırıp ae öğretecek kadar şehvetli tutorialları varmış. bakalım görelim.
 • sitesindeki yeni tutorial biz müridlerini yine sevindirmiştir.
 • adobe after effects gurusu, tutorial'ları sayesinde artık film, dizilerdeki efektlere başka bir gözle bakmaya başlatmıştır.
 • mimar sinan üniversitesi grafik bölümü'nde 2-3 tane klonu bulunsa diğer fosil olmuş hocaların eğitim nedir öğreneceği adamdır. açık ve dikkatinizi yoğunlaştırıcı anlatımının yanında yaptığı esprilerle de yarar. bazen bi tutorial'ın ortasında bir espri yapmaya başlar ki uzun uzun, mouse cursor'ı 2 dk sabit durur hareket etmez. bu esprilerin sıkmadan ve ilgiyi sürekli canlı tutarak dersi ilerletmesi çok akıllıca ve nefistir. ayrıca yaptığı espriler de tutorial içeriğiyle tamamen alakasız olabiliyor. "geçen gün beni arı soktu, arı süper güçleri kazanmayı umuyordum ama olmadı" diye lök diye girip 2 dk bişey anlatabilir. candır, kandır. tanışıp bira içmek istediğimdir.
 • (bkz: demon cam)
 • son bir haftadir sesini duymaktan fenalik gecirecegim ama tutoriallari izlemekten de muthis keyif aliyorum.

  evolution adli urunlerindeki toxic tutorialinda, filmin sonuna dogru toxic waste ureten firmalarla tasak gecmeye baslamis, hatta tutoriali, yaptigi animasyonun tepesine bir kuru kafa resmi cizerek bitirmis, aksam aksam beni guldurmustur.

  sadece tutoriallardan bahsedip yarattigi urunleri ovmemek haksizlik olur. riot gear, optical flares, evolution birbirinden guzel ve faydali eserlerdir. paraniza deger.
 • 3d nesneleri particle olarak kolaylikla kullanabilmemize olanak veren element 3d eklentisini 10 temmuz 2012 tarihinde sitesi videocopilottan satisa sunacaktir. fiyati hakkinda net bir bilgi henuz yok.

  3d max veya cinema 4d bilmeyen bir after effects kullanicisi olarak bana ne kadar fayda saglayacak bilmiyorum. projelerde kullanmak icin internette fellik fellik 3d nesne arattiracak gibi geliyor. ae'de kullanilabilecek 3d nesneleri hazir halleriyle ucretli veya ucretsiz edinebilecegim siteleri bilen yazarlarimizdan yardim bekliyorum.

  edit: fiyati 149$. bundlelarla birlikte 250$'a geliyor. boyle guzel bir plug-in icin cok uygun fiyat.