şükela:  tümü | bugün
 • karma aşının cıva içerdiğini dolayısıyla otizme sebep olduğunu söyleyen doktor. 1998'deki iddia çürütüleli çok oldu ancak hala bu adama inanıp çocuklarına karma aşı yaptırmayıp onları hastalıklara hedef haline getiren ebeveynler var abd'de.
 • http://yalansavar.org/tag/asi/#!/page/1

  butun dunyada yanki uyandiran calismasinin sahteligi ispatlandigi gibi, bu calisma icin para aldigi da ortaya cikmistir.
 • kuyuya taş atan deli. makalesi yıllar önce geri çekilmesine, sahtekarlık yaptığı kanıtlanmasına rağmen hala aşıların otizm yaptığını savunan insanlar mevcut. hatta bunlardan bazıları tıp profesörü. acınası.

  http://www.thelancet.com/…0/fulltext?_eventid=login
 • 12 vaka üzerinden elde ettiği sonuçlarla, lancet kadar impact factor'ü yüksek dergide yayınladığı çalışmaya göre karma aşı ile otizm arasında nedensel ilişki olduğunu iddia eden;

  ancak çalışmasında ciddi metodolojik sorunlar olan, sonrasında ise başka bir karma aşı geliştirme projesinde görev aldığı ortaya çıkan, ahlak yoksunu, meslekten atılmış doktor eskisi.

  makalesinin aksine sonuçları olan yüzlerce bilimsel yayın, araştırma olmasına rağmen bazı embesiller hala bu çalışmayı referans gösterir.

  bugün aşı karşıtlarının dayandığı zırvanın temeli bu paragöz, ahlak yoksunu adamdır. holywood'daki beyinsiz bazı aktörlerden dahi destek almıştır.

  çocuklarınıza aşı yaptırınız. aşı yaptırmayıp ta çocuğunuz hasta olmuyorsa bunu aşı yaptıran diğer insanlara borçlu olduğunuzu da bilin. elbette her aşının çok düşük düzeyde de hastalık oluşturma riski var ama toplum sağlığı ve pozitif dışsallık herşeyin önünde.
 • tam tahmin ettiğim gibi ekşi'de 4 tane kontra argüman sizi karşılıyor. bu 5. yazı andrew wakefield lehine olsun.

  aşılarda ağır metaller bulunduğu ve otizm'e sebep olduğu minvalindeki araştırması yüzünden hem doktorluk mesleğinden ihraç olmuş, hem linç kampanyasına uğramış ingiliz bilim insanı.

  bugün dahi covid aşılarının sebep olacakları konusunda halkı uyarmaktadır. popülerleşmemiştir, satılmamıştır.

  kendi kişisel tecrübelerime gelirsem, evet ilkokul 5'te sol koldan yapılan iz bırakan o hepimizin olduğu aşıyı olduktan sonra ben beter bir süreç yaşadım. kimisi buna ergenlik de diyebilir. göz teması kuramaz sabahları uyanamaz oldum. derslerden koptum tümüyle iç dünyama yöneldim.

  dikkat çekilesi nokta, herkesin otistik olacağını iddia etmiyor mr. wakefield. eğer senin vücudun aşıdan veya ribozomundan sentezlenen proteine karşı immün sistem (bağışıklık) reaksiyonu geliştirirse vay haline ! ! kiminde astım yapabilir kiminde otizm kiminde hiçbir şey.

  büyük patronlara kafa tutmuş bir insandır kendisi. bizde var mı böylesi. 'ilaç şirketleri bizi kobay olarak kullanıyor' diyen yaşlı başlı metin akpınar'ın başına ne geldi bir araştırıverin. ne araştırması yahu, töğbe töğbe
 • yukarıda anlatılan peri masalının aksine, ne aşılarda cıva içeriğinden bahsetmiştir ne de aşılara karşı çıktığı için hekimlikten edilmiştir.

  hekimlikten atılmasının nedeni çocuklara kolonoskopi yapması, çocuklardan ayaküstü ve hijyenik olmayan yerlerde para karşılığı kan talep etmesi, hiçbir semptomu bulunmayan güya otistik çocuklara ilaç üstüne ilaç içirmesi, hiçbir veriye dayanmayan zırva ilaçları çocuklar üzerinde denemesi; yani çocuk istismarıdır. bu şahıs, çocuk istismarı ve etiğe aykırı davranışları nedeniyle hekimlikten men edilmiştir

  ilgili "çalışmasında" yapılan 3k aşısının bağırsaklarda virüs kalıntısı bıraktığını ve bu virüs kalıntılarının bir biçimde (nasıl bilmiyoruz) otizme neden olduğunu öne sürmüştür. bu baştan sona bir deli saçması olduğu kadar hiçbir bulgusal veriye dayanmamaktadır. zaten ilgili çalışmada bu sonuca nereden vardığını anlamak da mümkün değildir. çalışmaya şuradan ulaşabilrisiniz

  öte yandan herhangi bir bireyin herhangi bir aşıya alerjik reaksiyon göstermesi mümkündür. ancak ilgili oran 1000'de 3 gibi bir şaka malzemesi olduğu ve günümüzde bu tür reaksiyonlara hızlı tepki verilebildiği için wakefield'ın ve zırvalarının bu gerçekle uzaktan yakından alakası yoktur.

  covid-19 aşılarının yan etkilerinin, bu şahsın "çalışmalarıyla" hiçbir ilişkisi bulunmamaktadır.
hesabın var mı? giriş yap