şükela:  tümü | bugün soru sor
  • 2014 gençler roland garros şampiyonu ergen. oyununun en büyük eksiği bana göre servisleri. 1.88 boya göre oldukça isabetsiz servis kullanıyor. gerçi yeni nesil rus oyuncuların birçoğunda servis sıkıntısı var neden bilemiyorum ama, kuznetsov'da da aynı sıkıntı var mesela. gerçi onda beyin sıkıntısı da var, bu çocuğun kafası çalışıyor. yolu açık olsun.
  • (bkz: andrei rublev)
  • deli fişek çocuk.

umarım bugün (az sonra) istanbul'da giraldo'yu devirebilir.

backhandlarin ve yolun açık olsun...

edit:giraldo maçında ilk seti biraz tecrübesizlik biraz da şanssızlık neticesinde 6-4 kaybetti.
    ikinci sette 0-40 geriden gelip servis kırdı ve 2-0 öne geçti.
  • şu an için beklediğimiz çıkışı gösterememiş tenisçi. kendisi ile ilgili denk geldiğim her olay korttaki agresifliği ile ilgili oluyor.

yaşıtı alexander zverev'i örnek olması lazım. yoksa yeteneğinden şüphe yok.
  • us open 2017 performansına göre konuşuyorum; tam andry murray'in gençliği. aynı koşular, aynı fantastik tenis, aynı sinir ve aynı yetenek.

büyük yıldız olabilir ancak mental açıdan problemi onu geriye itebilir.

topa vuruş hızına bakmak lazım, inanılmaz sert oynuyor.
  • kevin anderson'a karşı ilk seti tie-break ile 7-1 kaybetti. daha önce verdasco ile oynadığı maçı izlemiştim soğukkanlılığıyla takdir etmiştim. sinirlerine de hakim gibiydi. bugün ise tie-break'te hayatımında gördüğüm en sinirli tenisçiyi izledim. raketi yere attı, her kaybettiği sayı sonrası bağırdı, 'fuck'lar havada uçuştu. hatta bir sayı sonrası cebindeki topu çıkarıp uzaya yolladı bunu ilk defa görüyorum.

yine de yeteneğiyle göz dolduruyor. mental olarak kendini geliştirmesi gerektiği çok açık fakat çocuk daha 97'li. son izlediğim maçından bu yana tipi bile değişmiş. bakalım mental olarak toparlayabilecek mi ilerleyen setlerde ?
  • wildcard ile katıldığı 2015 miami masters turnuvasında yardırmakta olan 1997 doğumlu rus tenisçi.
  • "örneğin andrey rublov'da* çan imalatçısının oğlu boris'i canlandıran kolya burlayev'i* ele alalım. ivan'ın çocukluğu'ndan* sonra bu benimle ikinci çalışması olacaktı. çekim çalışmaları sırasında asistanlarım aracılığıyla ondan hiç memnun olmadığım, muhtemelen aynı sahneyi bir başkasına tekrarlatacağım söylentisini yaydım. benim için onun, sırtında yaklaşan bir felaketin yükünü hissederek kendine güvenini kaybetmesi ve tabii bu güvensizliği rolüne başarılı bir şekilde yansıtması çok önemliydi. burlayev son derece dağınık, efekt peşinde koşan yüzeysel bir oyuncudur ve duyguları aynı şekilde yapaydır. özellikle bu yüzden, onun güvenini kırmak benim açımdan çok önemliydi. ama bütün bu önlemlere karşın rolünü hiçbir zaman irma rausch, anatoli solonizin*, nikolay grinko ya da beşenova ve nasarova düzetyinde oynayamadı." andrey tarkovski - die versiegelte zeit
  • çocuk allah yarattı demeden gömüyor. küçükken hocası buna, "sen sadece bağırıyorsun be" demiş, bu da "yapma hoca, bozarım fiyakanı" demiş rusça, sonra hocası bunu madara edince, gaza gelmiş. artık hem bağırıyor hem vuruyor. sanırım yarınilk kariyer finaline çıkacak doha'da.
    edit: sağolsun @care fernandes uyardı, geçen sene umag kazandı. lucky loser'dı. bebeleri aklımda tutamıyorum artık!
  • bu çocuktan hiç bir zaman top 20 oyuncusu olmaz. hiç bir özelliği tam değil. her şey var ama hepsi yarım yamalak. ne servisleri rakipler için korkutucu ne de forehand'leri rakipleri zor duruma sokacak kadar etkili. 30-100 arası gider gelir. arada bir süpriz yapıp gündemde kalır ama hiç bir büyük turnuvada çeyrek final veya yarı final göremez. 10 yıl sonra da bugünleri görürsek en fazla bugün ki kadar oyun oynar.