şükela:  tümü | bugün
 • daha 18 yaşında olmasına rağmen fiba europe leauge ve letonya liginde 20-10 gibi istatistikler yakalamış basketbolcu. bu yılki nba draftında ilk 10'da seçilecek ve biz onun adını daha epey duyacağız gibi.
 • geçen sene darko milicic biedrins'in takımına 37 atmış. bu her ne kadar pek hayra alamet olmasa da bence yine de iyi bir basketbolcu olacak.
 • golden state warriors tarafından draft edildi. pivot ve power forvet mevkiilerinde oynayabiliyor. yaz ligi'ndeki performansıyla lig için şimdiden umut vermekte, ikinci bir darko* vakası yaşatmayacağını göstermektedir.
 • golden state bu oyuncuyu o kadar istiyormuş ki, draft öncesi oyuncuya seçme garantisi vermiş ve karşılığında hiçbir hazırlık kampına katılmamasnı istemiştir...tabii oyuncuyu kanlı canlı görmeyen takımlar da bu oyuncuyu atlayarak golden state amacına ulaşmıştır...
 • bu sezon nba'de gsw formasıyla üçüncü sezonunu geçirmektedir, takımın başına don nelson geçtikten sonra nelson'un yap boz tadındaki rotasyon denemelerinde eline geçen şansı inanılmaz değerlendirerek özellikle son haftalık performansıyla nba alemlerine "kim bu çocuk" sorusunu sordurtmaktadır.

  ilk iki sezonunda aldığı ortalama 12 dakikada 4'er sayı ve ribaunt gibi istatistikleri varken, bu sezon ortalama 30 dakikada 11 sayı 10 ribaunt gibi takdir edilir bir performans sergiliyor. üstelik bunu %68 gibi bir fg ile yapıyor ki, sanırım bu alanda lider durumda. önceki maç benchten gelmesine rağmen 31 dakikada 31 sayıyla 10 ribauntun ardından, bu sabaha karşı da 14 sayı 17 rib. ile başarılı oyununu sürdürdü. daha erken ama sanki, dönülmesi gereken o köşeyi dönmüş gibi.
 • serbest atışlardaki zaafı yüzünden potaaltında durmaktan kaçınıyor, bu sebeple de hücum verimliliği bu sezon itibariyle yerlerde sürünüyor. yalnız serbest atışlardaki bu yetersizliği öyle bir raddede ki shaquille o'neal bile yanında jose calderon kalıyor. zira bu seneki serbest atış yüzdesi %13, evet yüzde on üç. böyle giderse nba tarihindeki en düşük rakam olan %19'u sene sonunda epeyce bir aşağıya taşıyacak.
 • bu sezon nba kariyerini başladığı noktanın bile gerisine düşürmeyi başarmış oyuncu. sayı ortalaması 1,9 (çaylak sezonu ortalaması 3,6); ribaunt ortalaması 4,0 (çaylak sezonu ortalaması 3,9) serbest atış yüzdesi %14,3! (çaylak sezonu ortalaması %47,5) lokavtta bu adama ne oldu bilmem ama kendini kwame brown'ın arkasına düşürecek kadar kötü duruma düşmüş durumda an itibariyle.
 • fundementali avrupa'daki vasataltı muadilleri kadar ancak olabilecekken gsw yöneticilerinin hala neden bu kadar üzerine düştüklerini anlayamadığım 2.13'lük kazma.
 • son 4 yılda 69 serbest atışın 54'ünü kaçıran bir nba uzunu olan kişi.
 • bu sene de geçen seneki tersten gelişimini sürdüren oyuncu. geçen sezon kullandığı 9 serbest atıştan 1 isabet bulabilmişti; bu sezon ise takımının şu ana kadarki 6 maçından 3 ünde hiç sahaya sürülmemiş; birinde ise sadece 25 saniyeliğine oyuna alınıp bir faul yapıp çıkmış bir oyuncu olarak geri kalan 2 maçta toplam 16 dakika süre bulmuş bu süre içinde 4 serbest atış kullanma imkanı bulunmuş ve bunarın hiçbirisinde isabet kaydedememiştir. yine bu süre boyunca sadece 1 şut girişiminde bulunmuş ve onda da isabet kaydedememiştir. dolayısıyla şu an itibariyle bu sezonki sayı ortalaması 0,00 dır. ancak dibi bulmuş bu oyuncu hakkında ikinci bir entry girmemin (ilki için: #27703500) nedeni bu rakamlar da değil bu rakamların oluşum biçimini gösterir şu videodur: embarrassing free throw

hesabın var mı? giriş yap