şükela:  tümü | bugün
 • 2005'te penaltıyı iyi ki kaçırmış dediğim çok iyi forvet
 • iyi futbolcudan beklentilerimin topu alıp patır kütür giden eski brezilyalı ronaldo gibi topçular olduğu ergenlik dönemim de bana futbolu öğreten adamdır.

  adam akıllı hiç bir maçını izlememiş olmama rağmen milan ile oynayacağımız maç öncesi spiker kendisini birazcık övünce yanımda ki dayıma dönüp '' bunu da niye şişiriyolarsa ronaldonun boku olamaz '' demiştim.

  dayım bakıp gülmüştü sadece .
  dayım gülünce maç başlayana kadar shevcenkonun bok gibi topçu olduğunu iddia ederek kafasını şişirmiştim.

  sonra maç başladı shevcenko 1 tane attı ben kendisine saydırmaya devam ediyorum,sonra 2 oldu derken 4 tane birden salladı bize, hele ikinci yarının başında attığı bir gol vardı ki topu çekip vurması arasında 3 saniye anca vardır.muazzam usta işi bir goldü.
  shevcenko 3. golü atınca dayım beni evden siktir etmişti.

  avrupanın gelmiş geçmiş en iyi forvetlerinden biridir.böyle topçular yetişmiyor artık
 • milan'ın makina gibi çalışan takımının ekmeğini yemiş lakin chelsea'ye gidince cuvallayivermiş ve herkesçe fazla abartilan futbolcu..
 • fenere sapladığı 4 golün acısını hala hissedenlerin, hakkında abartılan futbolcu dediği efsanevi golcü.
  gel gör ki dynamo kiev yıllarında tek başına ortalığın a..koyarken barça deplasmanına gidip camp nou'da 45 bin kişinin önünde ilk 45 dk da sapladığı 3 golle bütün stadın ayakta alkışladığı bir efsane hakkında saçma sapan entryler görmek üzücü.

  milan makina gibi çalışan takımsa sheva o makinenin ta kendisiydi.

  chealsea macerasının arka planı çok başka ve uzun hikaye onu bir ara yazarım ancak ingiltere'ye gitme sebebi kendi seçimi değil, çocuklarının daha iyi bir eğitim alması için yaptığı fedakarlık olarak bilinmesi gerekir ve öyledir.

  ayrıca altın top sahibi olup, 35 yaşında milli takımında neler yaptıkları malumunuz.
  2012 de isveç'in favori olduğu maçta ibrahimovic'in golüyle 1-0 öndeyken, ukrayna efsanesinin sahneye çıkmasıyla 5 dk da 2 gol atıp isveç'i grubun sonuna itmiştir.
  edit: bu bölüm editlendi çünkü hafızam beni yanılttı. isveçi grubun sonuna gönderdi ancak 1. olamadı onu düzeltmiş olalım.

  witcher polonya için neyse shevhenko ukrayna için odur.
 • döndürülmemesi gereken ex futbolcu.
 • tamam ingiltere'de çok iyi eğitim alır çocuklarda italya'da eğitim alamazlar mı ? italya dediğimiz yer avrupa'nın muş'u falan da bizim mi haberimiz yok ? hem gitti geldi yaptı milana tekrar sonra gitti 3 sene kiev'de oynadı mesele çocuk falan değil bilmesek yedireceksiniz mesele pek çokları gibi paraydı para.
 • top sürer, adam geçer, top alamadığı zamanlarda kendi pozisyonunu kendi yaratır, uzaktan şut çeker, kafayla, sağ ayakla, sol ayakla atar, çok kaçırmaz, topsuz koşularla takım arkadaşlarına boş alan yaratırdı. döneminin en kasap oyuncuların yer aldığı, defans yapmanın öncelikli olduğu serie a'da yıllarca oynadı ve gol ortalaması dönemine göre oldukça iyiydi. kısa bir dönem pozisyonunun en iyisi olarak anılmaya başlamış ve ballon dor bile kazanmıştı.
 • 2000 sonrasının en iyi beş forvet arasına kesinlikle girer. 2000 sonrası en yakışıklı beş futbolcu arasına da kesinlikle girer. isminin karizması da futbol tarihinin ilk beş sırasına kesinlikle girer.

  2000 sonrası en iyi beş forvet sıralaması yapayım dedim. merak edenler olabilir diye.

  1. ronaldo lima
  2. thierry henry
  3. luis suarez
  4. zlatan ibrahimoviç
  5. andry shevchenko
 • 15 yıl önce bugün fenerbahçe' ye 4 gol atmıştır.

  işte o 4 gol