• yaşadığınız sıkıntılar, telefon üreticiniz tarafından giydirilmiş/değiştirilmiş android arayüzü kaynaklı olabilir.

7.1.1 lineage os kullanıyorum. android open source project'in ham haline çok yakın bir derleme diyebiliriz. bildirimlerde, mailde,vs bir sıkıntım yok. hatta genel olarak bir sıkıntım yok. bir ios değil, o ayrı tabii.
  • samsung telefonlar için yayinlanma tarihleri belli olan işletim sistemi.

http://i.hizliresim.com/nre9g5.jpg
  • xiaomi mi 5 telefonumda yaklaşık 2 haftadır kullandığım süperimsi sistem

(bkz: akıyor maşallah)
  • sırf değişiklik olduğu gözüksün diye güzelim bildirim panelini bozdukları güncelleme. eskiden ne güzel büyük büyüktü butonlar şimdi küçücük yapmışlar zor basılıyor. yap işte performans ve batarya optimizasyonu, gerekli değişiklikleri tamam. ama illa o değişikliği yapacaksın ki bazı mallar 'oo güncellenmiş tamam' desin.

note: note 5
  • galaxy s6 edge plus ile, samsung 7.0 versiyonunu şimdilik problemsiz kullandığım os. format-wipe yapmamama rağmen sıkıntı çıkarmadı.

gözlemlediğim farklar: (bkz: #66989165)
  • bir yıldır google haritalara girince takılma sorunu yaşayan telefonumu düzelten yeni android sürümü. sırf bu yüzden iphone a geçmeyi düşünüyordum güzel olmuş.
  • yaklaşık 2 ay önce s7 edge telefonuma gelen yazılım.acaba yurt dışı kayıtlı diyemi bana erken geldi?
  • 6.0 da olan mesaj geldiği an yukarıdan inen bildirimi gizleme özelliği bu sürümde samsung tarafından gizlenmiş tek kötü yanı ve rezalet yanı o.. birisine telefonu verdiğimizde mesaj geldiyse sıçtık.. onun dışında pil performansında gözle görülebilir bir artış.
    not: bildirimleri sessize al gibi bir alan mevcut ama onda da tamamen titreşim ve bildirim sesi de gidiyor.
    önceden edit : kilt ekranındaki içeriği gizlemeyi söylemiyorum arkadaşlar.. onu söyleyenler çıkacaktır telefon ekranı açıkken üstten gelen push bildirimlerden bahsediyorum.
    edit: çözüm bulabilen yeşillendirsin lütfen çok dertliyim
  • note5 için ilk izlenim.

smart manager gitmiş, tek tuşla optimize ediyordu. cihaz bakımı gelmiş. tek tuşla optimizasyon var ama altında hafıza, bellek, güvenlik vs 5 ayrı seçenek de var. bu tek tuş pasifken yani güya cihaz optimizeyken, alt seçeneklerle işlem yapılabiliyor.

hatta belleğe giriyorum 900 mb temizle seçeneği çıkıyor. ayrı ayrı işlem yapıyorsunuz. eski androidde smart manager tik gibi olmuştu bende. her işlemden sonra sekmeden yapardım. 3. günü görürdü şarj çok kullanmazsam. bu yeni cihaz bakımına elim gitmiyor. sıçmışlar.

simgeler önceden şıktı. şimdi sade. ama bi minimalist elit sadelik değil. fakir sadesi:)

klavyeye seçenekler getirdiklerinden olsa gerek aksı kaymış :s ben hiçbir telefonumda bu kadar typo olduğunu hatırlamıyorum. her sözcükten sonra düzeltiyorum. klavye aynı klavye el aynı 3k. evet.

oldukça hızlanmış ama. çözünürlük de düşürül0ncr güzel olmış şu klavye de olmasq
hesabın var mı? giriş yap