şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
545 entry daha
  • edit: görüyorum ki hazır cevpalar tarafından apple fan boyu olmuşum.ki öyle olsaydım android başından almazdım neyse.
    aşağıda yazılanların çoğu cihazlarının ne kadar mükkemmel olduğunu yazmış,iyi günlerde kullansınlar.fakat burda eleştirdiğim android.bak tekrar yazıyorum android ! yani işletim sistemi.yani üretici size bunu satarken note serisi ile aynı yazılımı kullancaksın diyor ama o yazılımı kullanmak için gerekli donanımı vermiyor.sadece yazılımını o donanıma uydurmaya çalışıyor.

google geliştiriyor -> samsung entegre ediyor -> operatör satıyor. sonra neden androidi eleştirirken amiral gemisi ile bir tutuyorsun oluyor.işe yaramayan yazılım yapıp 5-6 bin para vererek işe yarar haline getrirince kaliteli ama düşük segmentte çalıştırınca kalitesiz.

kalite her segmentte kalitedir.
    üretimden,yazılım geliştirmesine,müşteri ilişkilerinden,satış sonrasına kadar.

he iphone planlı eskitme yapmıyor mu ? basbaya yapıyor itirafta etti.

hiç sekmez birinci yıldan sonra sapıtmaya başlatır.sakın "abiiiii teknoloji gelişti artık cihazlar eskisi gibi değil" diyenlere inanmayın.
    android'in ilk yılları samsung telefonum vardı.daha 2.yılı dolmadan bataryası şişti ,uygulamalar dondu en ufak geçişler yaparken bile donuyordu.hadi diyelim akıllı telefonların ilk yılları olur böyle,peki.

iphone 5s aldım 6 yıl kullandım.6 !! son yıllardaki pilin çabuk bitmesini saymazsak telefon daha yeni sekmeye başlamıştı.

sonra telefon gitti,dolar fırladı ve iphone için bir yıl bekleyeyim dedim hem para birikir hemde iphone 11 kasasını sevemedim.gittim sıradan çok sıradan ama ram ve pil değerleri yüksek samsung bir cihaz aldım.

iki ay önce 1 yılı doldurdu ve telefon yavaşlamaya,donmalara başladı.bu arada en güncel sürümde.bu arada öyle oyun falan yok telefonda bir tane among us var*
    geri kalan her şey standart.

kısacası android pişmanlıktır.iphone gidip 10bin tl vermek saçmalığın daniskası ama vergiler ve kur yüzünden.
  • gidip abidik kubidik telefonları alıp sonra da burda androide bok atıyorsunuz. ya bi defolun gidin.
    2014ten beri android kullanıyorum daha hiçbir sıkıntısını yaşamadım ne takılma ne fotoğraf kalitesi ne de hız açısından.

ki mühendislik öğrencisi olarak gerek depolama, gerek fotoğraf kalitesi, uygulamalar, canlı dersler vs derken telefon elimden düşmüyor ancak gün sonunda şarjım bitmiş oluyor. o çok övdüğünüz iphone sarjı bakalım kac saat kaldırırdı bunları.

gelip de buraya bok atmayın android bokluktur, pismanliktir diye.

edit: forever samsungspor!!!
    edit2: su an kullandığım telefonu* 2019 agustosta aldım. önceki telefonumu (bkz: samsung galaxy note 4) 2015 - 2019 arasi kullandım. önceki telefonumu da eskidiği icin degistirmistim sorun çıkardığı için degil bu arada.
    edit3: telefonu hava atmak icin değil, işlevine ve f/p oranına göre seçiyorum. gösteriş icin alsaydim ben de günde 10+ kere ayna karşısında 3 tane kameramı göstermek icin yırtınırdım. ah pardon ios huzurdur özür dilerim...
  • şunu anlamıyorum 1000 tl android telefon alıp android pişmanlıktır diyenleri. elbette 10.000 tl satılan ile bir fark var ki aynı işletim sistemini kullanıp 10 katı fiyatına satılıyor. arkadaşlar şunu anlayın artık iphone gibi aynı işlemci ile çıkmıyor tüm modelleri yüzlerce çeşit üretici ve model var örneğin xiaomi şu an piyasada 1100 tl satılan modeli de var 8000 tl satılan modeli biraz düşünelim. zamanında nokia yöneticileri de aynı hataya düştü durum ortada ilerde iphone göreceğiz ki satış rakamları düştü sıralamada üçüncülüğü kaybetti.
  • valla 4 yıl önce aldığım samsung var, daha bir kere reset atmadım, kapatmadım bile. belki şarjı bittiyse kapanmıştır.

4 yıldır bilmem kaç bin saattir aralıksız açık. aldığım gün nasılsa hala aynı. modeli de düz bir şey.

burda mesele android, ios değil. sizin neyi nasıl kullanıcağını bilmeniz.

ben ayar yapamam, neyin işletim sisteminde problem çıkaracağını bilemem diyorsanız zaten ios kullanacaksınız. bunu bir hakaret olarak söylemiyorum ama her zekanın kullanabileceği şekilde basit ayarlanmıştır ios. bu yüzden 8 yaşında çocuk telefonu gibi ama bir yerden alınca bir yerden vermeniz gerekiyor. ben elime alınca "ya bu ne amk" diyorum her seferinde.

android'i ios gibi sorunsuz kullanmak için teknolojiyle biraz iletişiminizin olması gerek. yani o ekrana dokunduğunuzda telefonun hangi parçası ne iş görüyor biliyorsanız doğal olarak sorun çıkmıyor.

bu bütün elektronik aletler ve yazılımları için geçerli.

ha senin ilgi alanın değildir, teknolojiyle iletişim falan kuramam diyorsan apple ürünü alıp kullanacaksın, kafan rahat edecek, o teknolojiyle kuracağın iletişim zamanında başka bir alana vakit ayıracaksın.

ben teknoloji severim diyorsan apple son gideceğin dükkan. çoğu ürün için geçerli. bazı özel monitörler vs. için yine apple almak zorundasın elbette. ama öyle telefon, bilgisayar gibi sıradan ürünler için bir anlamı yok.
  • yanlıştır. android biz fakirler içindir.

ha, size de android var. istediğiniz fiyata. ama paranız varsa iphone alın ne uğraşıyorsunuz android'le?

biz fakirlerin donma kasma takılma olmadan telefon kullanmak gibi bir rüyamız yok (ha taş gibi, donmuyor o ayrı). o yüzden az paraya her türlü özelliği kullanabiliyoruz. sizin çok paranız var. s20 ultra alıp rezil olmasanıza. badem bıyık çentikli iphone alın.
  • olum nasıl android telefonlar alıyorsunuz, samsung note 8'i kullanıyorum 3 sene oldu ilk aldığım gibi hala fakat ben snapdragon 835 işlemcili olanı aldım. exynos dan kat kat iyi o ayrı konu.
  • önceki telefonum samsun galaxy s6 idi. bu seneye kadar gayet randımanlı kullandım. altı yıl sonunda artık pes etmeye başladı. bana müsaade dedi. s 10 plus'tan devam ediyorum.

bu arada s6 aldığım sırada 69 kiloydum. bugün 75 kiloyum.

o yüzden bence android şişmanlıktır :)
  • saçma önermedir. üzerine 1 yıldan sonra kesin sapıtırcılar var ki onlar saçma yaşam formlarıdır. kaç yıl oldu galaxy s7 edge çıkalı bilmiyorum. ama sapıttı denebilecek en ufak falsosu olmadı. şikayet eden arkadaşlar, sizin android serüveniniz sanırım android 4 civarında kaldı.
  • degildir.
    kisiden kisiye degisir.
    kullanim alani ve yogunluguna gore degisir.
    2018 den beri ayni cihazi kullaniyorum reset meset hicbirsey yapmadim.
    bataryasida ayni ilk gun performansini koruyor.
    ustelik telefonu is icin kullandigim icin bir tek uzerine cikip tepinmedigim kaliyor ve hala takilmadan sorun cikartmadan yoluna devam ediyor.
    oyun oynamiyorum, dedigim gibi is icin kullaniyorum. bilgisayar ile eslestirme, cloud dosyalama, bankacilik, dosya calismalari, online iletisim, hatta uzerinde kullandigim voip ve sip tarzi voice uygulamalarida arka planda gelecek olan aramalar icin aktif halde.(whatsapp filan degil, 3cx gibi .

edit:batarya konusunda yazar @alfa ketoglutarat
    " ilk gün performansını koruyan batarya olamaz." demis.
    100% ilk gun verdigi performansi veriyor diye bir sey demiyorum.
  • androide geçmeden önce ben de böyle düşünürdüm. beyniniz olunca yaptığınız fanboyluktan utanırsınız.
162 entry daha