• valla 4 yıl önce aldığım samsung var, daha bir kere reset atmadım, kapatmadım bile. belki şarjı bittiyse kapanmıştır.

4 yıldır bilmem kaç bin saattir aralıksız açık. aldığım gün nasılsa hala aynı. modeli de düz bir şey.

burda mesele android, ios değil. sizin neyi nasıl kullanıcağını bilmeniz.

ben ayar yapamam, neyin işletim sisteminde problem çıkaracağını bilemem diyorsanız zaten ios kullanacaksınız. bunu bir hakaret olarak söylemiyorum ama her zekanın kullanabileceği şekilde basit ayarlanmıştır ios. bu yüzden 8 yaşında çocuk telefonu gibi ama bir yerden alınca bir yerden vermeniz gerekiyor. ben elime alınca "ya bu ne amk" diyorum her seferinde.

android'i ios gibi sorunsuz kullanmak için teknolojiyle biraz iletişiminizin olması gerek. yani o ekrana dokunduğunuzda telefonun hangi parçası ne iş görüyor biliyorsanız doğal olarak sorun çıkmıyor.

bu bütün elektronik aletler ve yazılımları için geçerli.

ha senin ilgi alanın değildir, teknolojiyle iletişim falan kuramam diyorsan apple ürünü alıp kullanacaksın, kafan rahat edecek, o teknolojiyle kuracağın iletişim zamanında başka bir alana vakit ayıracaksın.

ben teknoloji severim diyorsan apple son gideceğin dükkan. çoğu ürün için geçerli. bazı özel monitörler vs. için yine apple almak zorundasın elbette. ama öyle telefon, bilgisayar gibi sıradan ürünler için bir anlamı yok.
  • telefonla bitmiyor iş rom atın rom artık. 5 senedir kullanıyorum 2 senede bir rom atıyorum ilk aldığım gibi oluyor telefon
  • linç yiyorsun kanka
  • önceki telefonum samsun galaxy s6 idi. bu seneye kadar gayet randımanlı kullandım. altı yıl sonunda artık pes etmeye başladı. bana müsaade dedi. s 10 plus'tan devam ediyorum.

bu arada s6 aldığım sırada 69 kiloydum. bugün 75 kiloyum.

o yüzden bence android şişmanlıktır :)
  • saçma önermedir. üzerine 1 yıldan sonra kesin sapıtırcılar var ki onlar saçma yaşam formlarıdır. kaç yıl oldu galaxy s7 edge çıkalı bilmiyorum. ama sapıttı denebilecek en ufak falsosu olmadı. şikayet eden arkadaşlar, sizin android serüveniniz sanırım android 4 civarında kaldı.
  • degildir.
    kisiden kisiye degisir.
    kullanim alani ve yogunluguna gore degisir.
    2018 den beri ayni cihazi kullaniyorum reset meset hicbirsey yapmadim.
    bataryasida ayni ilk gun performansini koruyor.
    ustelik telefonu is icin kullandigim icin bir tek uzerine cikip tepinmedigim kaliyor ve hala takilmadan sorun cikartmadan yoluna devam ediyor.
    oyun oynamiyorum, dedigim gibi is icin kullaniyorum. bilgisayar ile eslestirme, cloud dosyalama, bankacilik, dosya calismalari, online iletisim, hatta uzerinde kullandigim voip ve sip tarzi voice uygulamalarida arka planda gelecek olan aramalar icin aktif halde.(whatsapp filan degil, 3cx gibi .

edit:batarya konusunda yazar @alfa ketoglutarat
    " ilk gün performansını koruyan batarya olamaz." demis.
    100% ilk gun verdigi performansi veriyor diye bir sey demiyorum.
  • androide geçmeden önce ben de böyle düşünürdüm. beyniniz olunca yaptığınız fanboyluktan utanırsınız.
  • 3 senedir mi a1 kullanıyorum. üzmedi, akıyor, stabil, kamerası hala çok hoşuma gidiyor.
  • 3 yıl htc one m7 ve 2 yıl iphone 6 kullanan biri olarak katılmadığım önermedir
  • android'e son şansımı sanırım 3 yıl önce s8+ ile vermiştim. ama beni şaşırtmadı 6 ay sonra sattım ve 8 plus aldım geçen aya kadar onunla devam eden ilişkimize bir balkon sona erdirdi maalesef. iphone 11 ile yoluma devam ediyorum.

android kullanıcıları yapmayın kendinize bunu nolursunuz eziyet ulan android
hesabın var mı? giriş yap