şükela:  tümü | bugün
  • android'in yeni sürümü. bu mart ayında duyurulması bekleniyor. büyük ihtimalle numarası da 10 (bkz: android 10). google'ın bu kolayca numara arttırma olayını pek sevmedim, 4'ler ne güzeldi. 4.1, 4.2, 4.3, 4.4 diye gidiyorduk kitkat, ics, jelibon falan. sonra tüketiciye daha havalı görünsün diye tam sayı büyültmeye geçtiler.
  • yeni bir arayüzle gelmeyecek olup kullanıcı için yine fail olacak olan işletim sistemi.

koskoca google'da farklı bir arayüz tasarımı yapacak tasarımcı kadrosu yok mu arkadaş? kaç nesildir aynı arayüzle insanları kandırıyorlar.
  • gizliliğin ön plana çıktığı işletim sistemi. ayrıca katlanan ekranlar, yani değişen ekran boyutları arasında geçişler hakkında da işlere başlandığı görülebilir.

android q hands-on
  • allah’ını seven google ve gizlilik demesin.

bugün arkadaş star wars’taki karakter “yoda” dan bahsetti, arkasından eksiye girdim ve yoga reklamı çıktı direk.

tanım: yeni android sürümü.
  • neler yeni minvalinde detaylı video için tık tık.

- temasal değişiklikler (renk, ikon, font vs.)
    - uygulama izinlerinin kullanım şekli (sadece uygulama çalışırken, her zaman, asla vs.)
    - bildirimleri temizlemek için sadece sağa swipe etmece, sola swipe bildirim ayarları zımbırtısı.
    - sistemin tümünde etkili dark mode
    - paylaşma menüsünde iyileştirmeler
    - vs. vs.