şükela:  tümü | bugün
  • aydınlık yatağınızda, uykunuzu almış bir şekilde uyanmanızın hemen ardından yaşayacağınız kalp krizine sebep.
  • sabah uyandığınızda cep telefonun şarjının yarıya inmesine neden olur. çantanızda şarj aleti dolaşırsınız tüm gün.
  • olsa iyi olurdu fakat, bir açıdan olmaması daha iyi. zira bir android telefonu gece sabaha kadar kapalı ekran vaziyette bıraktığınızda harcadığı pil miktarı, komple kapatıp sıfırdan açmanıza oranla çok çok daha düşük. bu yüzden telefonu uçak moduna alıp gentle alarm'la uyanmak güzel ülkemiz için en hayırlısı olacaktır diye düşünüyorum.
  • bu durum en güzel şöyle aşılır. telefonu uçuş modunla alıp ekranı kapatırsın, bütün gece pilin yüzde 1 filan harcar, hem de radyasyondan uzak bir uyku uyumuş olursun.
  • uykunun en güzel yerinde bangır bangır çalan alarm yüzünden yataktan sıçaramaktan iyidir. sırf alarm yüzünden kırk yıllık nokia telefonumu başımın ucundan ayırmıyorum sözlük.
  • neyse ki yıllardır ne kadar geç de yatsa aynı saate uyanmaya, en azından gözü şöyle bir açıp saate bakmaya alışık bünye* "anaa kapalıyken çalmıyormuş bu" diyerek ilk şoku atlatıp oluşan beş dakikalık farkı kapatma yarışına girer.
  • (bkz: nokia)
  • ilk kez android telefon kullanan ve her sabah alarma ihtiyaç duyan bu bünyede şok etkisi yaratmıştır.
  • şokunu atlatmış olduğum durum. lakin hala sebebini merak ediyorum, eski sony ericssonumda olup da bunda olmayan nedir diye.
  • daha yeni öğrenmiş bulunduğum, salak telefonum olan nokia xpressmusic 5800'a geri dönme isteği uyandıran hededir. smartphone diye çıkardıkları zıkkımlara en basit özelliği koymayı unutmuşlar. uçuş modu (hatsız mod işte niye böyle afilli bir isim verdiklerini de anlamış değilim, sanki herkes ya pilot ya da business class'da uçuyor anasını satayım) tek seçenek olacak. neyse ki tuş kilidindeyken sarjı minimumda kullanmasını biliyor bu akıllı telefonlar.